В гімнастику привела хвороба: олімпійська чемпіонка Олександра Тимошенко

12:35  |  16.07.2021
Олександра Тимошенко

Олександра Тимошенко — одна з найбільш іменитих українських гімнасток. Вона володарка золотої та бронзової медалей Олімпійських ігор в Сеулі-1988 та в Барселоні-1992. За всю історію цього виду спорту, подібного успіху вдалося досягти лише кільком його представницям.

В гімнастику привела хвороба

Олександра Тимошенко

Олександра народилася 18 лютого 1972 року в невеличкому містечку Богуславі Київської області. В дитинстві дівчинка доволі часто хворіла, тому лікарка, яка займалася її лікуванням, порадила зайнятися їй спортом, що зміцнює імунітет і розвиває дрібну моторику. Спочатку сім’я задумувалася про фігурне катання, але дитячий ревматоїдний артрит не дозволяв — дівчинці не можна було в холод.

У сім років маленьку Олександру привели на спортивну гімнастику, однак, для подібного виду спорту, вона виявилася занадто високою. У 8 років дівчинку віддали на художню гімнастику. Її тренерами стали відомі Альбіна та Ірина Дерюгіни.

Читайте также: З Олегом Блохіним їх познайомила травма коліна: королева гімнастики Ірина Дерюгіна

Поклала стоп пануванню болгарок у царині художньої гімнастики

Олександра Тимошенко

До перемоги на Чемпіонаті Європи 1987 року кілька років поспіль у царині художньої гімнастики панували болгарки. Олександрі Тимошенко вдалося переламати їх перевагу.

Зі спогадів Альбіни Дерюгіної: «Пам’ятаю, коли вона вперше виступала на юніорському Чемпіонаті Європи 1987 року. Болгарам, які тоді були нашими основними конкурентами, сказали: «Приготуйтеся слухати Гімн Радянського Союзу впродовж наступних 5 років.

З часів закінчення гімнастичної кар’єри Ірини Дерюгіної і до появи Тимошенко і Скалдіної в світі художньої гімнастики була так звана ера «золотих дівчат» з Болгарії. З ними змагалися Бєлоглазова, Дручініна, Лобач, але виграти багатоборство на Чемпіонатах світу у болгар їм не вдавалося. Головним тренером збірної Болгарії була Нешка Робєва, яка зробила неоціненний внесок у розвиток художньої гімнастики не тільки в Болгарії, але і у всьому світі.

У болгар ми тоді навчилися багато чому. Ми намагалися вивчати все найкраще, що пропонувала болгарська школа художньої гімнастики, але намагалися представити своє бачення і розуміння. Саме тому згодом прийшов успіх Олександри Тимошенко. Виглядала вона як болгарка: худа, чорне кучеряве волосся, витягнута. І їй вдалося зробити пролом. Тільки українська кров допомогла перевершити болгар. Якби не вона, то, можливо, болгарське домінування тривало б набагато довше».

Сама ж Олександра в одному з інтерв’ю сказала, що зовсім не відчувала, що починає «нову еру». Вона не ставила за мету щось виграти, їй просто подобалося те, чим вона займалася.

У Фінляндії, в місті Гельсінкі на Чемпіонаті Європи 1988 року вона поділила звання абсолютної чемпіонки з двома болгарками.

Олімпіада в Сеулі

Олександра Тимошенко

У 1988 році на Олімпіаді в Сеулі Олександра Тимошенко виборює бронзову медаль, хоча мала всі шанси навіть виграти Олімпійські ігри, незважаючи на малий досвід та зовсім юний вік. Досадна погрішність музиканта в програванні музики повпливала на дівчину, вона забарилася і випустила з руки булаву в попередньому раунді кваліфікації. В фіналі вона отримала за всі вправи по 10.0, але це вивело її тільки на третє місце.

Читайте также: Алексей Михайличенко – олимпийский чемпион киевского «Динамо»

Олімпіада в Барселоні

Олександра Тимошенко

Художня гімнастика на Олімпіаді-1992 запам’яталася двома скандалами. Перший стосувався відбору в об’єднану команду, а другий неприємний інцидент стався під час церемонії нагородження. У порівнянні з цими перипетіями, перемога Олександри Тимошенко на Олімпійських іграх була мало трансльована в ЗМІ. Її виступи і завойована медаль питань у нікого не викликали. Гімнастка чудово виступила і заслужено піднялася на найвищу сходинку олімпійського п’єдесталу.

Читайте также: Яна Клочкова: «золотая рыбка» из Харькова

Життя після завершення спортивної кар’єри

Олександра Тимошенко з дочкою

Відразу після Олімпіади в Барселоні Олександра Тимошенко завершила спортивну кар’єру та була запрошена до Німеччини на тренерську роботу. Півтора року пішло на те, щоб вивчити мову, навчитися певних нюансів професії, завершити справи в Києві. І тільки потім дівчина поїхала до Німеччини.

Під керівництвом Тимошенко, її гімнастки виступали на світовому рівні, а одна з них пізніше стала першим номером у Німеччині. Згодом, після п’яти років такої праці, вирішила переїхала до чоловіка в Австрію. У Відні Олександра закінчила юридичний факультет, працювала в юридичній сфері. Зараз займається різними видами бізнесу.

В житті присутнє місце і для художньої гімнастики: Олександра входить до комітету Австрійської федерації гімнастики, який допомагає збирати гроші для дітей задля розвитку цього виду спорту в країні.

Руслана Сторожук

Нагадуємо, що новини без цензури публікуємо в Телеграм telegram ico, підпишись зараз, щоб не пропустити важливе!

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: