Знаменитые киевляне

Народжений у Києві: трудівник неба Ан-12

Ан-12 відноситься до категорії видатних літаків. Створений напрочуд своєчасно, на хорошому технічному рівні і побудований у достатній кількості, простий у освоєнні та невибагливий в експлуатації, він приніс визнання та світову популярність O.K. Антонову та колективу…

Перший комп'ютер - київський, або історія МЕОМ

Важко уявити, але перший комп’ютер в континентальній Європі з’явився не в Силіконовій долині чи наукових центрах Заходу, а саме в Україні. Ця подія сталася понад 60 років тому, у 1951 році, й ознаменувала собою нову…

Відомий актор з Києва Костянтин Степанков

Костянтин Степанков – український актор театру та кіно. На рахунку актора понад сотня ролей у фільмах, більшість яких стали частиною золотого фонду кінематографу. Більшу частину свого життя він прожив саме в нашому місті. Біографія і…

Історія київського дирижабля

Багато хто знає про талановитого винахідника та авіатора Ігоря Сікорського. Однак, набагато менше людей пам’ятають, що саме в Києві було побудовано один з перших дирижаблів на теренах Російської імперії і взагалі перший, який було побудовано…

Киянка Маргарита Крініцина: знаменита Проня Прокопівна

Маргариту Криніцину називають актрисою однієї ролі, хоча на її рахунку близько ста робіт у кіно. Їй пророкували блискучу кар’єру та ставили в один ряд разом «характерними актрисами», такими як Мордюкова, Раневська, Гурченко та Румянцева. Її…

Одеські голкіпери київського Динамо

Насправді, недарма в Одесі місцеві футбольні вболівальники не дуже гарно ставились до київського «Динамо». Адже саме до Києва неодноразово забирали кращих гравців місцевих колективів. Втім, саме у Києві вони стали зірками футболу. Сьогодні ми поговоримо…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2023/09/79ee4c0e5e30944799f8a9eb76bb443f_w960.jpg

Як то кажуть, друг пізнається в біді, а народні обранці у війні. Надто часто ми чуємо, що то один, то інший нардеп відпочиває на Лазурному узбережжі Франції, хтось відпочиває у Відні, хтось обирає Об’єднані Арабські…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2023/05/1-.jpg

Кожна українська жінка — модель вона, чи ні, але перш за все це такі самі матері, доньки та сестри, як і мільйони інших українок. З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року,…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2023/05/45ca81f8ca2c3bfc7830153350b59547.jpg

З початкої повномасштабної війни в Україні, яку розв’язала росія напавши на нас 24 лютого 2022 року, українське суспільство розділилось. Багато наших чоловіків знаменитостей перетнуло український кордон в напрямку — на виїзд, що викликало шквал обурення…

Дикий театр

Театр у класичному розумінні вже давно існує в столиці, однак з новими реаліями життя глядач прагне й нового видовища. Нещодавно майже після року великої павзи у Києві запрацював молодий Дикий театр. Його засновниця театральна менеджерка…

Сергій Виноградський

Сергій Виноградський — видатний киянин, який все життя присвятив науці Захоплення українця часто мінялися. Відтак, він хотів стати піаністом, пробував свої сили у юриспруденції, а врешті решт здійснив важливі наукові відкриття, досліджував чуму й навчався…

Георгія Якутович

Георгій Якутович — український митець, що працював у сфері графіки, був майстром ліногравюри та художником кіно. Саме Якутович розробляв ілюстрації до твору Івана Франка “Захар Беркут”, збірки Максима Рильського “Сонети”, “Повісті минулих літ” та навіть…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2023/02/top_logo_news-e1676988616848.png

Інформація є одним із найбільш руйнівних знарядь в руках тих, хто вміє нею користуватись. В часи “Холодної війни” між США та ссср, це знаряддя було в руках української інтелігенції в еміграції. Історія та позиціонування “Радіо…

волонтери Board, Київ

Світ відкрив Україну. Заново. Серед слів та образів, якими можна описати це відкриття — «сміливість», «закоханість у свободу» та «тотальна залученість суспільства у здобуття перемоги». Від зовсім юних українців до літніх громадян, від громадського сектору…

Сергій Миронов

В листопаді 2022 року стало відомо, що боронячи Україну від російських загарбників загинув київський гід Сергій Миронов. Чоловік віддав життя за вільну Україну, Сергій був надзвичайною людиною, він обожнював столицю, знав кожен двір, його історію,…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2022/11/Yulia_Tymoshenko_2018_Vadim_Chuprina.jpg

Мабуть немає в історії української політики жінки, яка б трималась за владу так, як Юлія Тимошенко. Вона стала єдиною жінкою в історії України, яка займала пост прем’єр міністра. Двічі! Безліч чуток та скандалів вировало і…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2022/10/Konets_prospekta_Pobedy.jpg

Криваве російське плем’я, у який би колір не перекрашувалось, завжди знаходить привід до війни. І таким ласим шматочком для цієї ненажерливої тварини є стародавня столиця України — Київ. Сьогодні ми спостерігаємо, як наше місто зокрема,…

Михайло Булгаков є дуже спірною особистістю для українців. З одного боку він киянин, але з іншого, його висловлювання щодо українців та українських лідерів його часів навіюють багато сумнівів. Нещодавно стало відомо, що твори Михайла Булгакова…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2022/10/tro-2.jpg

ТрО наймолодше з формувань ЗСУ, однак вже має значний досвід ведення бойових дій. Кожну першу неділю жовтня відмічається свято Територіальної оборони. Тож давайте згадаємо історію створення Сил територіальної оборони України та їхній вклад у найбільший…

У війні з росією гине багато талановитих українців. Війна забирає у нас поетів, акторів, музикантів та багато інших діячів культури. І на жаль, Паша Лі також потрапив у список митців, яких вбила росія. Паша Лі…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2022/09/9f4486e-monaco1680.jpg

Про них кажуть найбагатші та найвпливовіші українці, мільйонери за версіями різних українських та міжнародних видань. Однак, ніхто і ніколи не скаже про них найпатріотичніші, тому що з початком воєнного вторгнення росії в Україну, всі вони…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2022/08/44_big.jpg

Олексій Суханов не приховує, що він родом із росії, але разом з тим, в 2014 році, коли в Україні почалась війна, він легко визначився зі своєю позицією та однозначно відповів на питання: “На чиєму я…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2022/06/pilip-orlik.jpg

Пилип Орлик був частиною вузького колу інтелігенції та еліти козацького війська першої половини 18 століття. Він був “правою рукою” та довіреною особою гетьмана Івана Мазепи та його наступником, обраним за правилами старого козацтва, а також…

Роман Ратушний

9 червня 2022 року за свободу України загинув молодий киянин Роман Ратушний. 5 липня хлопцю мало б виповнитися 25 років, втім за свої 24 роки українець зробив більше, ніж дехто за все життя. Столичний активіст…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2022/06/vm_naukma_Zoryk_Mazepa.jpg

Його життя було сповнене боротьби: як на полях битв, так і на дипломатичному фронті. Він став знаменитим гетьманом, однак 22 роки свого гетьманства присвятив московському царю. Він був мудрим чоловіком, однак його нерішучість перед останнім…

Завдяки своєму колосальному досвіду, вмінню правильно маневрувати, маючи обширну шпигунську сітку та широке коло знайомств, Іван Мазепа зміг зміцнити своє положення гетьмана, отримати прихильність молодого царя, спромогтись завоювати його довіру та певною мірою мати значний…

Алла Горська. Автопортрет

Алла Горська — художниця-шістдесятниця, яка належала до плеяди української інтелігенції. Все своє коротке життя малярка відстоювала свободу. Вона прагнула жити у вільній країні і, народившись б зараз, — могла б взяти зброю до рук, щоб…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2022/05/portret-ivana-mazepi-vidtvorenij-naukovcjami-ta-zhurnalistami-te.jpg

Іван Мазепа мав вроджені привабливість та шарм. Був досвідченим та родовитим дипломатом. Знав 8 мов. Він отримав гетьманську булаву за посередництва фаворита московської царівни, а також підписав документ, який є чи не найпершим задокументованим фактом…

“Місто на семи пагорбах”

Гуляючи вулицями Києва, ви неодноразово звертаєте увагу на невеликі мистецькі деталі, які роблять місто ще більш чарівним. Он там — вітражі Задорожного, на будинку красується маскарон 19 століття, а там — панно Галини Северук. Ця…

Червона калина, 1973 р. Колаж. ДВП, пальтові тканини.

Любов Панченко мала б ще точно прожити бодай один десяток років, та російські окупанти вирішили інакше. Українську художницю-модельєрку заморили голодом у Бучі. З молоду дівчина захищала та просувала в маси українську мову, культуру та традиції….

терещенко

«Любое затеянное им дело развивалось так успешно, что в народе еще смолоду к нему приклеилось прозвище «карбованець». Во время Крымской войны Артемий Яковлевич на поставках леса и хлеба для армии заработал значительный капитал, который позже…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2022/02/Nechuj-Levitskij_I.S.-3.jpg

Безліч людей страждало від репресій та переслідувань з боку імперської Росії за свої українофільні погляди та творчість, але то там, то тут все одно народжувались та знищувались таємні організації, як осередки українського національного відродження, однією…

Лазарь Израилевич Бродский знаменит прежде всего своей предпринимательской деятельностью и меценатством. Он с большой ответственностью отнесся к продолжению отцовского дела по производству сахара и с большой пользой для общества тратил сотни тысяч из своего дохода….

Катерина Кухар

Катерина Кухар — прима-балерина українського балету. Ця тендітна жінка в якості члена журі стала справжнім випробуванням для учасників шоу “Танці з зірками”. Кухар не боїться коментувати майстерність зірок українського шоу-бізнесу, а білети на її власні…

На прослушивании педагоги заявили, что мальчик абсолютно бездарен, у него нет музыкального слуха и чувства ритма. К счастью, мама будущего композитора не прислушалась к их словам и все же устроила ребенка учиться музыке. Отношения с учителями изначально сложились натянутые, и Константина приходилось гнать в школу чуть ли ни не силком, но все же он освоил скрипку и фортепиано. Также обучился игре на гитаре, но сделал это уже без учителей, сам.

Пережив три арешти НКВС: київський кінооператор Данило Демуцький

Він працював з Олександром Довженко та стояв на зорі українського кінематографа. Розповідаємо про те, хто такий Данило Демуцький.

Військовий фельдшер, що пройшов шляхами Другої Світової від Волги до Берліну, людина контрастів і перфекціоніст, видатний композитор і першовідкривач жанрів у музиці, — розповідаємо про автора неофіційного гімну Києва, Ігоря Шамо.

ханенко

Молодая супружеская пара подарила Украине самую обширную и дорогую коллекцию предметов искусства со всего мира. Любовь к прекрасному объединила их и позволила оставить после себя глубокий след в истории и несколько загадок для потомков, которые…

Євген Хмара

Його життя могло скластися зовсім інакше. Він міг би стати залізничником, бо батько працював на залізниці, пілотом чи астронавтом, тому що ще з раннього дитинства захоплювався літаками та космосом, але хлопець обрав для себе інший…

Демонтаж мафов, Ковид-19 и подорожание проезда: Киев в эпоху мэра Виталия Кличко

Рассказываем о том, как живётся киевлянам в эпоху Виталия Кличко.

Окончив учебу, Раиса никогда не оставалась без работы. Сыграла в «Комиссаре», «Сне», «Гадюке», «Голосе травы», «Буйной», «Телефонистке». Помимо таланта, очень помогала в карьере актрисы внешность Раисы. Она была не просто красивой девушкой, но и очень яркой. Интересные черты помогали не только запомниться зрителю, но и примерять разные роли, в том числе иностранок. Раиса могла сыграть турчанку, азербайджанку, испанку, таджичку, еврейку.

Майя Дерен

Американський режисер Майя Дерен за своє недовге життя встигла не лише виїхати з України, отримати приз у Каннах, попрацювати з геніальним Марселем Дюшаном, а й стати однією із головних авторок американського авангарду. Нею надихалися ключові…

Евро-2012, снежный апокалипсис и разгон студентов: Киев в эпоху мэра Александра Попова

Александр Попов официально не был мэром нашего города. Однако, он целых три года руководил им по приказу Виктора Януковича.

Поддержка бабушек: Киев в эпоху мэра Леонида Черновецкого

Его называли «Лёней-космосом», а он, в свою очередь, возлагал огромные надежды на киевских пенсионеров. Личность Леонида Черновецкого довольно спорная, а был ли он хорошим мэром решать киевлянам. Рассказываем о том, каким был Киев в эпоху Леонида Черновецкого.

Большая реконструкция: Киев в эпоху правления Александра Омельченко

Вчера мы рассказывали о том, каким был Киев в эпоху мэра Леонида Косаковского. А сегодня мы поговорим о том, что изменилось для киевлян во время правления Александра Омельченко.

Борьба с дефицитом, герб Киева и застройка левого берега: Киев в эпоху мэра Леонида Косаковского

«Мой Киев» запускает серию статей о нашем городе в эпоху каждого его мэра. Сегодня рассказываем о Киеве в эпоху правления Леонида Косаковского – первого всенародно избранного мэра.

Юрій Гельман

Заслуженому тренеру України з фехтування Юрію Гельману довелося починати в Америці з миття посуду, а зараз на його рахунку участь у п’яти олімпіадах у якості головного тренера американської збірної та власний клуб на Манхеттені. Окрім цього, він був включений до Зали Слави фехтування США.

Топ-6 київських журналістів, які загинули в епоху війни на Донбасі

Розповідаємо про шістьох журналістів з Києва, які загинули в епоху війни на Донбасі.

Джед Санден: американець, який заснував Kyiv Post

Розказуємо про те, хто такий Джед Санден, що він зробив для української преси та чим запам’ятався жителям України.

Ім’я Євгена Клопотенка — «борщезахистника», автора книг, патриота, топ-маркетолога і ресторатора зараз у тренді. Кумедний парубок з кулінарного ТВ-шоу «МастерШеф» побудував системний бізнес, у якому з десяток напрямків об’єднані під брендом КЛОПОТЕНКО.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: