Город

Київський професор та його будинок у стилі неоготики

Прибутковий будинок Михайла Лапінського. Так прийнято називати чудовий багатоквартирний шедевр архітектури на вулиці Олеся Гончара. Кияни в черговий раз дали семиповерхівці своє ім’я – Замок доктора. Воно й не дивно – побудований у 1908-1909 роках,…

Школа Києва яку звели за час канікул

В Києві масштабне будівництво велось майже завжди. Не виключенням був і час перед Другою світовою. Саме у цей період і з’явилась героїня нашого сьогоднішнього огляду, а саме школа №25 на вулиці Володимирській. Мало хто пам’ятає,…

Знамениті ресторани Києва: "Зозуля"

Це сьогодні в Києві десятки (якщо не сотні) різноманітних яскравих і самобутніх закладів. В радянські часи з цим було набагато складніше, і самих ресторанів було менше, а тим більше — таких, в які людям хотілось…

Проблеми київського метро

Під кінець минулого року кияни отримали неприємний сюрприз – закриття частини станції метро внаслідок їх підтоплення. Містом одразу почали ширитись апокаліптичні прогнози щодо закриття всіх станцій метро, а також обвалу цілих кварталів столиці. Що насправді…

Радіоміни на Хрещатику

Історія Другої світової пам’ятає багато випадків використання різноманітної незвичайної зброї. Одним з прикладів можуть слугувати радянські радіоміни. Нажаль, найбільшу відомість вони отримали саме за застосування на території України, а саме у Києві, Харкові та Одесі….

Жителі Виноградару вимагають знести Будинок Культури в своєму районі, який сьогодні став осередком для не найкращого контингенту: люди з алькогольними та наркотичними залежностями зробили тут площу для так званих “тусівок” й в результаті мешканці не…

Галерний острів — це дніпровський острів у Голосіївському районі Києва. Це один зі столичних острівків зелені, який все ще залишається без новомодних котеджів, ТЦ та розважальних центрів. Однак, ситуація може змінитися, бо місцеві забудовники зовсім…

Водогін
Цікаво

З укриттями в столиці справи, на жаль, не найкращі, одна з останніх трагічних подій через відсутність сховища — відбулася нещодавно, в результаті загинула мама з дитиною, яких просто не пустили до укриття — воно було…

Київ, парк

Київ у 20023 році отримав чимало нової інфраструктури, починаючи від нових скверів, які є запланованими у втілення й закінчуючи не дуже приємними фактами, як от потенційна забудова історичної частини столиці. Сьогодні ми покажемо, що ж…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2023/05/rutashik-embroidery-vyshyvanka-cholovicha-vynograd-ljon-bila-z-chervono-chornym-detali-scaled-1.webp

Історія української вишиванки сягає сивої давнини. Як для наших предків тоді, так і для нас сьогодні вишиванка має важливе сакральне значення. Кожен стібочок, колір нитки, орнамент — має певний символізм і значення. Давайте заглибимось у…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2023/05/45ca81f8ca2c3bfc7830153350b59547.jpg

З початкої повномасштабної війни в Україні, яку розв’язала росія напавши на нас 24 лютого 2022 року, українське суспільство розділилось. Багато наших чоловіків знаменитостей перетнуло український кордон в напрямку — на виїзд, що викликало шквал обурення…

КНУ вітражі

Напередодні нового 2023 року, росіяни в останній день грудня, цинічно обстріляли столицю. Ракетна атака в той день пошкодила одразу декілька модерністських будівель Виставкового кампусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Зокрема, були розтрощені унікальні вітражі…

Гімалаї

Кияни точно памятають ресторан “Гімалаї”, який працював на Хрещатику раніше, зараз він продовжує свою роботу, але вже за іншою адресою на вулиці Велика Васильківська. “Гімалаї” відкрили в столиці молода пара індійців, як вони опинилися в…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2023/02/top_logo_news-e1676988616848.png

Інформація є одним із найбільш руйнівних знарядь в руках тих, хто вміє нею користуватись. В часи “Холодної війни” між США та ссср, це знаряддя було в руках української інтелігенції в еміграції. Історія та позиціонування “Радіо…

Незабаром, вже 24 лютого, минає рівно рік повномасштабного російського вторгнення. Київ за три дні оккупантам так і не вдалося захопити, шеврони, які вони притягли з собою, тепер красуються на їх могилах. За свою свободу Україна…

Лічені години залишилися до Нового Року. 2022 був складним для всіх українців, цього року ми навчилися цінувати не матеріальні речі, частіше казати рідним, що любимо їх та почати ще більше цінувати нашу культуру. Водночас ще…

Вечірній Київ

2022 рік для всієї України став переломним етапом, змінився за цей час й Київ. Місто поповнилося людьми, які тікали від війни, вулиці столиці перестали носити імена російських діячів, з’явилася вулиця Ратушного та зникла радянська арка…

печера

Повномасштабна війна не заважає горе-забудовникам руйнувати історичну спадщину міста. Цього разу під питанням опинилися стародавні печери на місці яких, прагнуть звести щось більш прибуткове. Проте саме зараз, як ніколи раніше, важливо зберігати історичну спадщину міста,…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2022/12/Lavra.jpg

Історія однієї з головних святинь України — Києво-Печерської лаври сягає часів Київської Русі. В різні часи вона була оплотом українського духовенства, освіти, книгодрукування і т.д. Сьогодні, у 2022 році, коли росія напала на Україну, Києво-Печерська…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2022/11/Hostynnyi_Dvir_Kyiv_in_November_of_2013.jpg

Стан, в якому знаходиться Гостинний двір на Подолі — болюча тема кожного киянина, який обожнює історичний центр Києва. Через його реконструкцію вибухало декілька скандалів: з нього хотіли зробити торговий центр або взагалі знести, відбувались мітинги,…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2022/11/3f2dc14-dytyna-3-batkiv-e1668429235390.jpg

Світова медицина не стоїть на місці, а київські медики впроваджують інноваційні технології, які допомагають подружнім парам мати омріяних здорових, а головне генетично рідних їм дітей. Суть методики “Пронуклеарного переносу” Співзасновник методу та директор приватної київської…

Лондон, війна

Електрика — саме на ній ґрунтуються тисячі процесів, які забезпечують людям комфортне проживання. Через російські атаки Україна була змушена ввести віялові відключення електроенергії, тож тепер тисячі людей по всій Україні вчаться використовувати альтернативні джерела енергії…

подорож

Нещодавно віцепрем’єр-міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук закликала українців, які з початку повномасштабної війни виїхали за кордон, за можливості, не повертатись до України у зимовий період. Такий заклик насамперед зумовлений важким енергетичним…

садиба Штамма

До війни Буча була відома зовсім не кривавою різаниною, яку тут влаштували російські війська, а насамперед славилася цікавою архітектурно спадщиною. Так, саме тут розташувалася мальовнича колишня дача мецената та радника правління Києво-Ковельської лінії Південно-Західної залізниці…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2022/10/72300_1_1097.jpg

Німеччина є однією з найвпливовіших країн Європи з міцною економікою та сильною армією, але чи дійсно це так? Чи дійсно європейські, зокрема, німецькі політики не корумповані від слова зовсім? Чи зробили німецькі політики висновки щодо…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2022/10/Konets_prospekta_Pobedy.jpg

Криваве російське плем’я, у який би колір не перекрашувалось, завжди знаходить привід до війни. І таким ласим шматочком для цієї ненажерливої тварини є стародавня столиця України — Київ. Сьогодні ми спостерігаємо, як наше місто зокрема,…

парк

Останні тижні для Києва видалися напрочуд важкими, зараз містяни намагаються знизити споживання електроенергії, щоб уникнути віялових відключень. Атмосфера у місті після кривавих обстрілів також важка, попри це Київ знову стає на ноги та продовжує пригощати,…

ліс вирубка

Війна не стала на заваді корупції, так за час повномасштабного вторгнення столиця отримала вже декілька скандалів. Як виявилося забудовники не проти незаконно відібрати заповідну зону Київщини, чи вирубати унікальний ліс зруйнувавши його екосистему, щоб побудувати…

Палац Остен-Сакенів

Київщина здатна здивувати чималим переліком красивих місць та локацій, архітектура не виняток. Так, в смт Немішаєве розташувався мальовничий замок Остен-Сакенів.Про нього сьогодні й піде мова, цікаво, що офіційно ця пам’ятка у реєстр не внесена, хоча…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2022/10/239510.jpg

24 лютого 2022 року російська федерація під приводом військових навчань стягнула війська регулярної армії до кордонів з Україною, і почала повномасштабне вторгнення, як зі сторони півночі — з Білорусі (попри завіряння бацьки “да я никогда,…

як знайти житло в києві

Війна змушує багатьох людей кидати свої власні домівки й шукати собі нове житло. І, оскільки в Києві більш-менш безпечно, багато хто їде саме сюди. Одним з нагальних питань одразу по приїзду стає пошук житла. Оскільки…

Київзеленбуд

Парк “Наталка”, “Сирецький” чи парк Партизанської Слави — усіх їх об’єднує одна важлива деталь — “Київзеленбуд”. Він за час свого існування ознаменувався не одним скандалом. Так, вже повелося, що ця державна структура отримала серед киян…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2022/10/c_mykhaylo_palinchak_2022.990x0.jpg

Чутки про звірства, які творять російські військові на окупованих територіях почали з’являтись на початку весни 2022 року. Однак, одне діло почути, і зовсім інше побачити. Побачити на власні очі тіла закатованих людей, які лежать на…

Голосїівська вежа

На ВДНГ, окрім оранжереї та яблучних садів, можна побачити й чимало старовинної архітектури. До такої, зокрема, можна віднести водонапірну башту, яка є близнючкою Голосіївської башти – цегляній споруді вже понад 70 років. Сама башта є…

Привид Києва

“Привид Києва” за короткий час став легендою та оберегом столиці. Тривалий період українці були впевнені, що “Привид Києва” — це одна людина, але насправді цей образ уособлює усіх пілотів  40-ї бригади тактичної авіації, які ціною…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2022/10/tro-2.jpg

ТрО наймолодше з формувань ЗСУ, однак вже має значний досвід ведення бойових дій. Кожну першу неділю жовтня відмічається свято Територіальної оборони. Тож давайте згадаємо історію створення Сил територіальної оборони України та їхній вклад у найбільший…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2022/09/c87f365-clipboard01.jpg

На фоні повальної могилізації на росії повстало питання про мобілізацію в Україні. Давайте розглянемо основні питання та правила прийому на військову службу. Загальні відомості При введенні воєнного стану в країні перш за все мобілізуються військовослужбовці,…

Щекавиця

Днями, на тлі ядерних погроз росії, в мережі почали ширитися не тільки способи, за допомогою яких українці хочуть вижити, але й жарти на цю тему. Так, легендами обросла гора Щекавиця, на якій, за чутками, збираються…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2022/09/BD707E6E-C739-4D05-AE34-231C4C891799_w1080_h608.jpg

Весь світ здригнувся, коли Київська область була повністю звільнена від окупантів, і стало відомо про масові вбивства, тортури, зґвалтування та тотальне нищення інфраструктури. Слідчі дії все ще ведуться, але що нам відомо сьогодні? Буча Місто…

Київ зима

Цьогорічна зима для України буде нелегкою, влада не виключає ймовірність терористичних ударів рф по ТЕЦ, тож закликає громадян готуватися до холодів з особливою ретельністю. Мова йде про утеплення фасадів, вікон та покупок альтернативного джерела опалення….

Трамвайна диспетчерська на Львівській площі у столиці вже тривалий час перебувала в занедбаному стані, однак нещодавно стало відомо, що приміщення взяв в оренду ресторатор Алекс Купер. Тепер диспетчерська отримала другий шанс на життя. Сьогодні розповідаємо,…

укриття

Ще декілька років тому мало б хто в Україні замислювався над тим, щоб на подвір’ї власного дому побудувати бомбосховище. Однак війна змусила по-іншому розмірковувати про свою безпеку. В Україні активно розвивається бізнес, який пропонує будівництво…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2022/09/630_360_1546607272-685.jpg

Ще в 2014 році на сході України почалась війна. Військовослужбовці, які вижили в тому пеклі, почали повертатись з пораненнями, відірваними кінцівками та психологічними травмами. В 2022 році відбулось повномасштабне вторгнення російської федерації в Україну. Наші…

Садиба Родіна

Архітектура стійка до змін, які відбуваються у світі, власне, вона і є втіленням всіх трансформацій, які пережило людство за роки революцій, війн, бунтів та повстань. Ошатні замки, храми в неоготичному стилі чи затишні садиби в…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2022/09/kyi-vska-televezha__.jpg

Після 24 лютого 2022 року міф про “другу армію світу” став зрозумілий багатьом українцям. Окрім того, як виявилось, російська армія вміє воювати лише з постаментами танків Другої Світової війни, школами, музеями, житловими будинками, мирними жителями,…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2022/08/44_big.jpg

Олексій Суханов не приховує, що він родом із росії, але разом з тим, в 2014 році, коли в Україні почалась війна, він легко визначився зі своєю позицією та однозначно відповів на питання: “На чиєму я…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2022/08/20220828_100744.jpg

В 2021 році на першому саміті обговорювали питання пандемії Covid-19, те як сильно вона змінила світ, а через рік світ змінився ще раз — через війну в Україні. Перший саміт 23 серпня 2021 року Мета:…

Тесла

Час від часу у столиці зафіксовують високий рівень забруднення повітря. Так, у листопаді 2021 року Київ увійшов у десятку міст світу з найбруднішим повітрям. Не останню роль у цьому відіграв й міський трафік — через…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2022/08/1455.jpg

Київ здавна був столицею великої держави — Київської Русі. Мав найбільше стратегічне значення державного рівня. Він зберігає його і сьогодні. Починаючи з часів правління київського князя Володимира Великого (Хрестителя Русі) почали закладатись міста-фортеці для його…

вулиця Івана Франка

На вулиці Івана Франка закінчили капітальний ремонт. Вулиця стала зручнішою й безпечнішою для пішоходів. На пішохідних переходах з’явились антикишені, які розширяють тротуар, а щоб водії не паркували авто на тротуарах, встановили близько 500 стовпчиків. Джерело:…

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: