Культура

Олександр Скоцень

Сьогодні ми розкажемо один з найбільш нетипових випадків, на прикладі, напевно одного з найкращих українських футболістів 30-х-40-х років минулого століття, патріота своєї Батьківщини – Олександра Скоценя. Так вже сталося, що йому не судилося заграти в…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2023/05/rutashik-embroidery-vyshyvanka-cholovicha-vynograd-ljon-bila-z-chervono-chornym-detali-scaled-1.webp

Історія української вишиванки сягає сивої давнини. Як для наших предків тоді, так і для нас сьогодні вишиванка має важливе сакральне значення. Кожен стібочок, колір нитки, орнамент — має певний символізм і значення. Давайте заглибимось у…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2022/11/Hostynnyi_Dvir_Kyiv_in_November_of_2013.jpg

Стан, в якому знаходиться Гостинний двір на Подолі — болюча тема кожного киянина, який обожнює історичний центр Києва. Через його реконструкцію вибухало декілька скандалів: з нього хотіли зробити торговий центр або взагалі знести, відбувались мітинги,…

Палац Остен-Сакенів

Київщина здатна здивувати чималим переліком красивих місць та локацій, архітектура не виняток. Так, в смт Немішаєве розташувався мальовничий замок Остен-Сакенів.Про нього сьогодні й піде мова, цікаво, що офіційно ця пам’ятка у реєстр не внесена, хоча…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2022/10/c_mykhaylo_palinchak_2022.990x0.jpg

Чутки про звірства, які творять російські військові на окупованих територіях почали з’являтись на початку весни 2022 року. Однак, одне діло почути, і зовсім інше побачити. Побачити на власні очі тіла закатованих людей, які лежать на…

осінь в Києві

Поки в столиці триває бабине літо слід встигнути відвідати мальовничі локації та зробити декілька світлин на пам’ять. Війна трансформувала пріоритети для багатьох людей та дала зрозуміти, що немає нічого ціннішого ніж сім’я, друзі та рідні…

Михайло Булгаков є дуже спірною особистістю для українців. З одного боку він киянин, але з іншого, його висловлювання щодо українців та українських лідерів його часів навіюють багато сумнівів. Нещодавно стало відомо, що твори Михайла Булгакова…

Садиба Родіна

Архітектура стійка до змін, які відбуваються у світі, власне, вона і є втіленням всіх трансформацій, які пережило людство за роки революцій, війн, бунтів та повстань. Ошатні замки, храми в неоготичному стилі чи затишні садиби в…

Київ

Наближаються довгоочікувані вихідні, тож варто вже подумати, де відпочити з користю і набратися сил, щоб продовжувати працювати та допомагати. Підібрали для читачів підбірку цікавих нових місць у столиці, де можна гарно провести час за книгою,…

Садиба Барбана

9 серпня 2021 року у столиці, попри протести активістів, забудовник почав руйнувати історичну садибу Олександра Барбана, датовану ХІХ століттям. Цегляний маєток, збудований у стилі ренесансу, став окрасою вулиці Обсерваторної. Попри обіцянки місцевої влади вберегти стару…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2022/09/kyi-vska-televezha__.jpg

Після 24 лютого 2022 року міф про “другу армію світу” став зрозумілий багатьом українцям. Окрім того, як виявилось, російська армія вміє воювати лише з постаментами танків Другої Світової війни, школами, музеями, житловими будинками, мирними жителями,…

Будинок з ірисами

Київ зі своєю архітектурою здатний здивувати навіть тих, хто, здавалося б, не цінує урбаністику. Гуляючи вуличками історичного Подолу, рано чи пізно очі наткнуться на давні фрески, маскарони та ліпнину. Так, на вулиці Юрія Іллєнка у…

Дім Уварова

Ворзель — невеличке селище в Бучанському районі, куди до повномашстабної війни любили приїздити на відпочинок мешканці столиці. Окрім мальовничих пейзажів, Ворзель колись був курортним містечком, де лікували людей із захворюванням серця та нервової системи. Окрім…

Студенти

У столиці від початку повномасштабної війни одружилися майже 15 тисяч пар. Попри війну в країні, люди продовжують шукати кохання різними способами: хтось знайомиться у волонтерських штабах, хтось за чашкою кави в улюбленій кав’ярні, а хтось…

Пирогово

Культурним інституціям особливо важко далася адаптація до теперішніх умов в Україні. Поки в країні триває повномашстабна війна — музеї боряться на своєму культурному фронті — проводять виставки, долучають меценатів зі всього світу та всіма силами…

Довженко-Центр
Важно

Днями громадськість сколихнуло рішення про реорганізацію головного кіноархіву країни Довженко-Центр, що фактично означає ліквідацію державного фільмофонду України. Набільш суперечливе у цьому те, що управління Довженко-Центром хочуть передати «Науковому центру кінематографії України», який має доволі сумнівну…

Мавка

“Мавка” — це найбільш довгоочікуваний мультиплікаційний фільм в Україні. Його зйомки тягнуться ще з 2015 року, а прокат переносився декілька разів підряд, однак затяті кіномани, схоже, все ж дочекаються виходу стрічки — “Мавка” має вийти…

Згарда

Київщина, як і кожна історично-етнографічна частина України, багата на культурну спадщину та свої особливі традиції. Тут панували власні закони, які пророкували багацтво та добробут, сімейний затишок та спокій. Кожна господиня знала про те, як вберегти…

Робота Марфи Тимченко

Марфа Тимченко змалку мала тягу до фарб. Ще будучи дівчинкою, вона тулилася до мистецтва, як до рідної матері. Сьогодні роботи Марфи можна побачити у найкращих музеях України, але особливу любов Тимченко плекала до Києва —…

В додатку "Київ Цифровий" тепер можна подивитися мапу аптек, сховищ і зоомагазинів

У застосунку «Київ Цифровий» тепер можна голосувати за електронні петиції. Джерело: Петро Оленич, заступник мера Києва з IT. «У Київ Цифровий тепер можна голосувати за електронні петиції. Це вже третій інструмент е-демократії в застосунку після…

кінотеатр

З нагоди відзначення 31-ї річниці незалежності України у столиці з 20 до 27 серпня пройде творчий проєкт «Кіновідлуння». Джерело: Київська міська рада Протягом тижня, у рамках Х марафону фільмів до Дня Незалежності України, всі охочі…

іграшка

24 серпня з 15:30 до 20:00 кав’ярня «Бімбо» проводитиме блгодійний ярмарок дитячих іграшок неподалік від Палацу Україна. Джерело: власник кав’ярні «Бімбо» у соцмережах. «Метою ярмарку є збір коштів для волонтерського штабу Зграя, а також —…

Мед

Третій Президент України Віктор Ющенко разом зі своїм однодумцем Євгенієм Миронюком, який є засновником агенції маркетингових комунікацій BrainTank найближчим часом запустять виробництво меду. Джерело: Віктор Ющенко у соцмережі. «Це всіма нами улюблений мед, який був…

фільм

9 серпня 2022 року (вівторок), о 15.00, у кінотеатрі ЛІРА відбудеться черговий показ у рамках проєкту «КіноЗатишок» – історичний фільм-фентезі «Сторожова застава». Джерело: кінотеатр Ліра «Фільм, знятий за мотивами однойменного роману Володимира Рутківського, розповідає про…

Кудрявка

Гуляючи у кожному місті, можна натрапити на закинуту стару будівлю чи завод, і якщо першу здебільшого відреставровують, то із покинутими заводами дещо складніше. Зазвичай, вони не несуть історичної цінності, не мають статусу охоронної памятки, натомість…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2022/07/1200px-Palats_K._Rozumovskogo.jpg

Батурин здавна був столицею українського козацького гетьманства. Однак, в останні роки гетьманування Івана Мазепи, російський князь меншиков, в помсту Мазепі за зраду російського царя петра І повністю спалив місто разом з його тодішніми мешканцями. З…

Зеленська

Нещодавно, на обкладинці американського Vogue постала перша леді Олена Зеленська. Фотосесія викликала шквал критики, читачів обурила так звана «чоловіча поза» Зеленської. Творцем знімку стала культова фотографиня Енні Лейбовіц. Джерело: Мій Київ У відповідь на критику…

рослини

У першій частині статті ми розповіли про безпечні зелені зони у Києві — де гуляти, купатися та насолоджуватися лавандовими полями. Сьогодні ж дізнаємося, як безпечно провести відпочинок у столиці за культурними подіями. Беріть на замітку,…

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2022/07/800px-Alexei_Grigorievich_Razumovskiy.jpg

Улюбленець долі. Такими словами можна описати молодого хлопця, звичайного українського пастуха Олексія Розума. Він був з багатодітної родини реєстрового козака, який коли напивався, а напивався він часто, бив своїх дітей та дружину. Однак, було в…

Прапор

Цьогоріч 28 липня Київ уперше відзначить День Української Державності, законодавчо започаткований в червні цього року. З нагоди свята у столиці заплановано низку урочистих заходів. Джерело: Київська міська рада У четвер, 28 липня в усіх районах…

Киянки в період 1980-1990-хх років

Бігуді, яскрава помада та блузки з комірцем втратили свою популярність у нульових роках. Натомість, славу отримали українські дизайнери. На початку 2000-х років столиця стала місцем, куди з’їзджалися всі тогочасні модники і модниці. Тут зароджувалися культові…

ЛГБТ спільнота

03 червня 2022 на сайті Президента з’явилася петиція з вимогою легалізувати одностатеві шлюби в Україні. Джерело: Електронні петиції Станом на 9 липня петиція набрала понад 25 тисяч підписів, а це означає, що за законом президент…

школа

Сьогодні, 7 липня, Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь та голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак представили результати спільного дослідження щодо стану дотримання законодавства про державну мову в закладах загальної середньої освіти,…

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: