Понад 60% українців, які виїхали за кордон, поки не планують повертатися

15:45  |  13.07.2022
біженці

Близько двох третин українців, які з початком повномасштабної війни виїхали за кордон, поки не планують повертатися в Україну.

Джерело: результати опитування, проведеного Управлінням Верховного комісара ООН у справах в, пише «Європейська правда».

Опитування проводилося серед 4900 українців, які зараз проживають у Польщі, Чехії, Угорщині, Молдові, Румунії та Словаччині, у середині травня-середині червня.

Більшість опитаних українців кажуть, що хочуть повернутися в Україну, коли з'явиться така можливість, але 65% поки планують залишатися у тій країні, де опинилися, і 9% — переїхати до іншої. Головним фактором, який спонукатиме їх повертатися, називають зниження інтенсивності бойових дій.

16% опитаних повідомили, що хочуть поїхати в Україну у найближчі два місяці, але майже всі — тимчасово, щоб побачитися з рідними й друзями або вирішити справи. 40% з тих, хто планує повертатися, збирались зробити це протягом наступного місяця, а решта — не впевнені, коли саме поїдуть.

Плани людей суттєво різняться залежно від регіону проживання — так, готових повертатися набагато більше серед мешканців Києва і західних областей, ніж сходу та півночі.

Серед тих, хто поки планує залишатися у тій країні, що й зараз, більша за середню частка людей, які опікуються дітьми чи літніми родичами, разом з якими приїхали; тих, хто виїхав у перші дні повномасштабної війни і ті, хто проживає у наданому житлі або знімає житло сам.

Серед тих, хто має наміри змінити країну перебування — помітно більше українців, які виїхали за кордон нещодавно і тих, які наразі проживають у центрах розміщення біженців. Найчастіше такі люди хочуть переїхати до Німеччини (33%), Чехії (7%) або Канади (5%)

70% респондентів виїхали з країни разом з кимось, найчастіше — найближчими родичами, і в 90% випадків члени родини — жінки й діти. 82% респондентів залишили в Україні щонайменш одного близького члена родини. 77% мають вищу або професійно-технічну освіту та досвід роботи.

Раніше ми писали, що киян закликають займатися вертикальним озелененням

Нагадуємо, що новини без цензури публікуємо в Телеграм telegram ico, підпишись зараз, щоб не пропустити важливе!

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: