У Києві мешканців 2-х аварійних будинків переселять в новобудови «Інтергал-буд»

14:27  |  21.03.2019
Новостройки Киев

21 березня 2019 року в ІА «Interfax Україна» відбулась прес-конференція на тему: «Реновація старого житла в Києві і розселення мешканців – перший досвід приватного забудовника». За даними Міністерства регіонального розвитку України понад 50% житлового фонду вимагає реконструкції та капітального ремонту.

7,5% будинків зовсім вважаються аварійними і представляють реальну загрозу для здоров’я і життя громадян. В Києві питання реновації застарілого фонду намагаються вирішити з 2007 року. Мінрегіонбуд готує законопроект «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду», але наразі більше 600 тис. осіб проживають в жахливих умовах комунальних квартир, колишніх гуртожитків та «хрущовок».

Найбільша кількість таких будинків в Києві розташовані в районах Нивок, Сирецьких садів, в Шевченківському та Дарницькому районах. Зокрема, на вулиці Макарівській, що розташована в Шевченківському районі столиці люди живуть в будинках, яким 50 років та більше. Людям обіцяють розселення з їх комуналок вже більше 10 років, але місто не квапиться, бо грошей на реконструкцію та реновацію немає.

Будівельна компанія «Інтергал-Буд» вирішила допомогти місцевим мешканцям.

«Ми поспілкувались із активістами будинків на вул. Макарівська, побачили умови, в яких вони проживають, та вирішили, що не лише побудуємо поряд новий житловий комплекс, але й допоможемо мешканцям у вирішенні їх житлових проблем», — розказала комерційний директор компанії «Інтергал-Буд» Анна Лаєвська.

У Києві мешканців 2-х аварійних будинків переселять в новобудови "Інтергал-буд"

У Києві мешканців 2-х аварійних будинків переселять в новобудови «Інтергал-буд». Фото: Иван Иванов

При цьому забудовник не буде зносити будинки, і виставляти людей на вулицю, а спочатку надасть їм готове житло в своїх нових комплексах, і лише потім почне забудову мікрорайону.

Читайте також: Новострои Киева: топ-5 застройщиков

Наразі на вулиці Макарівській, яку колись називали «Київською Швейцарією», окрім застарілих будинків знаходиться сміттєве звалище та стихійна забудова. Там розбиті дороги, повалені дерева та купа безхатьків. За проектом забудовник має встановити біля 900 метрів укріплюючих споруд, які мають зберегти рельєф.

«Компанія зібрала весь необхідний пакет документів, які необхідні для підготовчих робіт. Це дозволи, проектна документація тощо», — розповів керівник групи управління проектами компанії «Інтергал-Буд» Роман Льошенко.

За його словами, розселення людей буде відбуватись в житлові комплекси «Київська Швейцарія» та «Нивки-Парк» та інші.

В свою чергу мешканці будинку на вул. Макарівській, присутні на прес-конференції, розказали: «Ми ретельно вивчили всі документи цього забудовника, їздили, дивились на квартири, які нам пропонує забудовник і розуміємо, що це єдина можливість для нас та наших дітей вирватись із цих жахливих умов та жити як нормальні люди в окремих квартирах із усіма зручностями».

Читайте також: 10 самых дорогих бизнес-центров Киева

Віталій Грусевич, виконавчий директор Конфедерації будівельників України, зазначив, що компанія «Інтергал-Буд» працює на ринку нерухомості вже 16 років і завжди виконує свої зобов’язання перед інвесторами. Тому таке починання компанії як реновація застарілого житлового фонду, відновлення та реконструкція мікрорайону в центрі столиці стане гарним прикладом для багатьох інших забудовників не лише в Києві, але й по всій Україні.

Нагадуємо, що новини без цензури публікуємо в Телеграм telegram ico, підпишись зараз, щоб не пропустити важливе!

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: