Історія будівництва метро на Троєщину

10:00  |  03.11.2021
Киевское метро

Метро, напевно, найзручніший вид громадського транспорту, завдяки якому можна швидко та без заторів, потрапляти без заторів. І, здається, що цей вид транспорту є повсюди, але, на жаль, ні. Жителі жилого масиву Троєщина, не мають такого виду транспорту. Але кожного чують обіцянки, що метро на Троєщину скоро з’явиться. Отже, пропоную вам більше дізнатися про історію будівництва метро на Троєщині.

Зародження ідеї будівництва 

6 листопада 1960. Відкрито першу чергу Святошино-Броварської лінії завдовжки 5,2 кілометри (станції «Вокзальна», «Університет», «Хрещатик», «Арсенальна», «Дніпро»). Після цього вже почалися будуватися інші станції та ліній метро. Так, як житловий масив Троєщина був включений до складу Києва лише у 80-х роках і тільки почав будуватися. На рахунок, метро , були тільки ідеї та розмови. Але радянська влада, вже тоді мала ідею побудувати лінію метрополітену  для Троєщини,  навіть хотіли побудувати  цілих дві. 

Киевское метро

Як, зазначається в схемах за 1984 та 1985 роках вони мали назву: «Придніпровська» та «Подільська-Воскресенська», як зазначається в схемі їх мали би побудувати до 1990 року.

Також, там були вказані і станції на житловий масив Виноградар, який, також обділений метрополітеном. Лінія мала проходити від Жулян, через Солом’янку, залізничний вокзал, Лук’янівку та Контрактову площу новим мостом на лівобережжя. По масиву Троєщина лінію планували будувати мілким заляганням вздовж центрального проспекту Маяковського зі станціями біля перетину з головними вулицями масиву. А лінія «Придніпровська», мала сполучати села Зазим’я та Вишнева та мати пересадку на лінію Святошинсько-Броварську, через станцію «Лівобережну», а також перехід на Сирецько-Печерської лінію. Як бачимо в радянської влади не вийшло побудувати, але це можна списати на кризу у 80-х роках.

Киевское метро

Але криза не єдине, що не давало будувати метро, усі ці проєкти, можливі були створені, лише за будування ще одного мосту через Дніпро.

Так і починається історія будівництва Подільського мостового переходу, через який мала би проходити Подільсько-Вигурівська лінія Київського метрополітену. 

1993 року було розпочато будівництво Подільського мосту, яким лінія метро має перетнути Дніпро. Але два роки потому внаслідок важкої фінансової ситуації в країні будівництво було заморожене. 

2004 року — друга спроба продовжити побудову мосту. Планувалося, що вже до 2007 року міст стане до ладу. Однак внаслідок фінансових та організаційних труднощів станом на кінець 2020 року будівництво мосту ще продовжується. 2021 році мало було закінчитися будування мосту, але його відклали ще на рік. 

Читайте також: Метробус и капвей: топ-8 нереализованных проектов киевского общественного транспорта

Обіцянки

Знову розмови, про будівництво метрополітену на Троєщину, розпочалися в 1999 році Олександром Омельченком, який обіцяв побудувати до 2006 року. 

Мер Києва Леонід Черновецький, обіцяв у 2008 році, що метро на Троєщині з’явиться до кінця 2013 року. Після цього мер Віталій Кличко, у своїй  передвиборчій кампанії 2014, обіцяв, що впродовж п’яти років метро буде. 

У 2016 році Віталій Кличко заявив, що потрібно почекати три роки й говорити про метро, поки що рано, бо Подільський-Воскресенський міст, ще не збудований. 

22 листопада 2017 року міський голова Києва Віталій Кличко підписав угоду із China Pacific Construction Group, щодо співпраці в будівництві четвертої гілки метро. Вартість будівництва оцінюється у 2 млрд доларів, водночас 85 % від цієї суми покриватиметься кредитами від китайських фінансових установ. Угодою передбачається створення українсько-китайської робочої групи для розроблення  оптимальних технічних та фінансових рішень за реалізації проєкту.

Киевское метро

Згідно з проєктом четверта лінія завдовжки майже 18 кілометрів матиме у своєму складі 13 станцій і одну пересадкову лінію в один кілометр. Того ж року стверджували, що проєкт можуть реалізувати за п’ять років.

Очікувана вартість робіт була, 148,5 мільйона гривень. Запровадили тендер, який згодом скасували, через брак коштів. 22 листопада 2017 року міський голова Києва Віталій Кличко підписав угоду із China Pacific Construction Group, щодо співпраці у будівництві четвертої гілки метро. Вартість будівництва оцінюється у 2 млрд доларів, при цьому 85 % від цієї суми покриватиметься кредитами від китайських фінансових установ. Угодою передбачається створення українсько-китайської робочої групи для розробки оптимальних технічних та фінансових рішень при реалізації проєкту. 

Читайте також: Как менялась система оплаты проезда в киевском общественном транспорте

Нові надії

 На початку 2020 року, Кличко, сказав, що на будівництво потрібно 4–5 років і 40–50 млрд грн, що практично дорівнює річному бюджету Києва. А появу нової гілки метро до масиву прогнозують не раніше, ніж у 2035 році. Ці кошти, мають, також піти на будування Подільсько-Воскресенського мосту. 

У листопаді «Київгенплан» представив варіант розвитку Подільсько-Воскресенської лінії метро — від Троєщини до Окружної дороги. Її протяжності складе 31 км, буде 22 станції.

Киевское метро

Упродовж 5–7 років планується запустити перші 5 станцій: «Райдужна», «Труханів Острів», «Суднобудівна», «Подільська» і «Глибочицька».

 До 2040 року ще 12 станцій: «М. Цвєтаєвої», «М. Закревського», «С. Лифаря», «Т. Драйзера», «В. Маяковського», «Бульвар Перова», «С. Стальського», «Братиславська», «Затока Десенка», «Площа Перемоги», «Південний Вокзал», «Солом’янська площа». У такий спосіб, буде 17 станцій. 

У перспективі ще 40–50 років (2060–2070 роки) передбачається побудувати 5 станцій: «Чоколівський», «Аеропорт», «Кільцева дорога», «Академіка Курчатова», «вул. Кіото». 

  Питання будівництвом зайнялося Міністерство фінансів та заявили, що першу ділянку метро на Троєщину реально запустити до 2024 року, а відомство готове допомогти київській владі залучити фінансування ЄБРР та Європейського інвестиційного банку.

Тож жителям цього масиву ,хочеться лише бажати терпіння та щоб , нарешті, зробила так , щоб мешканцям району було зручно та легко їздити  в будь-яке місце Києва. 

Автор: Ксенія Дахно

Нагадуємо, що новини без цензури публікуємо в Телеграм telegram ico, підпишись зараз, щоб не пропустити важливе!

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Оставьте комментарий

*

  1. Іван 13:54 | 03.11.21

    Очень интересная статья,побольше таких!

  2. […] Читайте также: Історія будівництва метро на Троєщину […]

  3. […] Читайте также: Історія будівництва метро на Троєщину […]

  4. […] кілька років киянам обіцяють збудувати метро на Троєщину. І у проект нового Генплану Києва ці нові станції […]

  5. […] негараздів. Зрідка когось засмучують крадіжками у маршрутках, що часто відбувається у громадському транспорті у […]

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: