Захопив понад 3000 м² землі на Поділі під парковку: у Києві повідомили про підозру директору компанії

Правоохоронці викрили 37-річного киянина, який без жодних дозвільних документів огородив комунальну земельну ділянку та влаштував там платну автостоянку.
Про це повідомили в відділі комунікації поліції Києва.
Як працювала схема
Правоохоронці встановили, що підприємство, яке займається обслуговуванням наземного транспорту, отримало у власність гаражні бокси на Поділі.
Після цього директор компанії самовільно зайняв прилеглу комунальну територію: огородив її металевим парканом; встановив в’їзні ворота; облаштував контрольно-пропускний пункт із цілодобовою охороною.
Унаслідок цього доступ громадян до комунальної землі повністю обмежили, а ділянку використовували як приватний майданчик для паркування автомобілів і обслуговування гаражів.
Правоохоронці також з’ясували, що фірма зверталася до Київської міської ради щодо передачі ділянки в оренду, однак міськрада повернула подані документи на доопрацювання.
Висновки судової експертизи
Згідно з висновками судової земельно-технічної експертизи, товариство самовільно використовувало ділянку площею понад 3000 квадратних метрів.
Частина цієї території розташована в критичних зонах:
- в охоронних зонах об’єктів енергетичної інфраструктури;
- у зоні санітарної охорони джерел централізованого питного водопостачання;
- у зоні обмеження забудови.
Ринкова вартість самовільно захопленої землі становить понад 24,1 мільйона гривень.
Підозра та покарання
Слідчі повідомили посадовцю про підозру за ч. 2 ст. 197-1 Кримінального кодексу України (самовільне зайняття земельної ділянки, вчинене щодо земель в охоронних зонах та зонах санітарної охорони).


