Висміював незалежність України: колишній працівник Міносвіти постане перед судом

12:46  |  17.06.2024
Висміював незалежність України: колишній працівник Міносвіти постане перед судом

Фото: kyiv.npu.gov.ua

Колишньому працівнику Міністерства освіти, який у соцмережі висміяв незалежність України, повідомили про підозру у приниженні честі та гідності українців. За цю публікацію його раніше звільнили з роботи, тепер чоловікові загрожує ув’язнення.

Джерело: Київська міська прокуратура, поліція Києва

Як з’ясувало слідство, 34-річний чиновник Міносвіти на власній сторінці у Facebook розмістив допис із заголовком «Про выход Украины и прибалтийских республик из состава СССР. Лонгрид».

Чоловік заявляв, що начебто не всім колишнім країнам СРСР незалежність пішла на користь. Незалежність України він назвав «кидаловом», стверджуючи, що люди голосували не за вихід з СРСР, а за обіцянки швидкого збагачення. Сучасну Україну колишній експерт Міносвіти вважає «колонією» заходу, а українців назвав «недолугими» і такими, що «не заслуговують на життя».

Судова експертиза встановила, що такі публічні висловлювання принижують національну честь та гідність українців і спрямовані на розпалювання національної ворожнечі.

Одразу після публікації у Міносвіти почали службову перевірку щодо посадовця, за результатом якої його звільнили з міністерства.

Нині правоохоронці оголосили чоловікові підозру за ч. 1 ст. 161 КК України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до 3 років.

Нагадуємо, що новини без цензури публікуємо в Телеграм telegram ico, підпишись зараз, щоб не пропустити важливе!

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: