У Києві демонтували пам’ятник Булгакову на Андріївському узвозі (відео)

У Києві демонтували пам’ятник російському письменникові Михайлу Булгакову, розташований на Андріївському узвозі поблизу музею письменника. Рішення про демонтаж підтримала Київська міська рада у грудні 2025 року.
Представники комунальних служб вивезли монумент з публічного простору. Демонтаж зафіксувала журналістка «Суспільного» Катерина Некреча в опублікованому відео.
За висновком експертної комісії Українського інституту національної пам’яті, Булгаков зневажав українців та українську культуру, ненавидів українське прагнення до незалежності. Комісія вказала на антиукраїнську спрямованість оповідання письменника «В ніч проти 3-го числа» через «гротескне зображення» воїнів 1 полку української Синьої дивізії.
У творі «Я убив» експерти вбачають наративи сучасних кремлівських пропагандистів, включаючи заклики до нищення українців.
УІНП визнав, що присвоєння імені Булгакова географічним об’єктам, топонімам та установлення на його честь пам’ятників було втіленням русифікації як складника російської імперської політики.
