У Києво-Печерській лаврі відбулася перша церемонія «Дзвін пам’яті та надії»

13:07  |  05.12.2023
У Києво-Печерській лаврі відбулася перша церемонія «Дзвін пам'яті та надії»

Фото: ukrinform.ua

У столиці пройшла перша церемонія «Дзвін пам’яті та надії» за участю військових, військовополонених, які повернулися з полону, а також родин людей зниклих безвісти. Починаючи з 5 грудня, Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» започатковує традицію «Дзвін пам’яті та надії».

Джерело: «Укрінформ»

Щодня на Великій лаврській дзвіниці, після загальнонаціональної хвилини мовчання, дзвонар битиме у найбільший Дзвін Лаври. 

Дзвонар битиме 9 разів, символізуючи 9 років війни, і нагадуватиме українцям та людям усього світу про військових, які перебувають у полоні, цивільних громадян, яких незаконно утримують у московських катівнях, зниклих безвісти, депортованих до РФ дітей і дорослих. 

“Ми розпочинаємо дуже важливу традицію, традицію, яка має закінчитися, коли повернеться останній український полонений. Ця традиція має зафіксувати, що суспільство, кожен з нас, не забув тих людей, які перебувають в полоні, зниклі безвісти або незаконно депортовані”, — сказав генеральний директор Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” Максим Остапенко.

Заступниця міністра оборони України Тетяна Калмикова підкреслила, що зараз нам, як ніколи, потрібна єдність: єдність всіх, хто захищає Батьківщину, єдність кожного українця й українки незалежно від того, де він або вона знаходиться, єдність всіх, хто бореться за справедливість, волю і єднання.

Вона зауважила, що кожного дня докладаються зусилля для того, щоб повернення наших громадян відбулося якнайшвидше.

“Ми пам’ятаємо всіх, хто знаходиться у ворожому полоні. Ми пам’ятаємо всіх, хто вважається зниклим безвісти. Держава намагається зробити все можливе та неможливе, щоб повернути наших громадян додому. Держава працює з міжнародними організаціями, використовує всі інструменти”, — наголосила Калмикова. 

Військовослужбовець ЗСУ Юрій Гудименко додав, що в українців немає права забути про тих, хто захищав нас або позбавився волі, життя або зник безвісти, і ми маємо пам’ятати про цих людей щодня.

Нагадуємо, що новини без цензури публікуємо в Телеграм telegram ico, підпишись зараз, щоб не пропустити важливе!

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: