СБУ викрила ботоферму у Києві, яка «співпрацювала» з PR-компаніями рф

12:30  |  11.09.2022
СБУ

Кіберфахівці СБУ ліквідували ще одну ботоферму в Києві. Зловмисники створили 3 тисячі фіктивних акаунтів для поширення деструктивного контенту в популярних соціальних мережах.

Джерело: СБУ

Свої інформаційні атаки вони використовували для дискредитації міністерств і відомств, правоохоронних структур, військкоматів та Конституційного Суду України.

За даними слідства, до створення ботоферми причетні двоє мешканців столиці, колишні працівники ІТ-галузі. Ділки у власних помешканнях організували процес масової реєстрації та адміністрування фейкових акаунтів у соціальних мережах Instagram та Facebook.

Щоб анонімізувати «облікові записи» ботів та уникнути їх блокування, зловмисники розробили спеціалізований програмно-апаратний комплекс.

Обладнання дозволяло змінювати ІР-адресу при створенні кожного наступного акаунта, імітуючи реєстрацію в соцмережі щоразу іншого реального абонента українських операторів мобільного зв’язку. 

Створені таким чином акаунти віддавали в «оренду». Серед клієнтів ботоферми були PR-компанії рф, які займалися поширенням антиукраїнського контенту.

Зокрема, ці боти «розганяли» змонтовані на замовлення відео- та фотоматеріали, які дискредитували українських політичних діячів та висміювали законодавчі ініціативи.

За результатами обшуку, проведеного за адресою ведення «бізнесу», виявлено та вилучено:

  • комп’ютерну техніку з доказами протиправної діяльності;
  • спеціальне програмне забезпечення;
  • серверне обладнання;
  • 35 модемів;
  • майже 500 сім-карток українських мобільних операторів.

Раніше ми писали, що діти військовослужбовців та ВПО можуть відвідати безкоштовні вистави у Києві

Нагадуємо, що новини без цензури публікуємо в Телеграм telegram ico, підпишись зараз, щоб не пропустити важливе!

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: