Хірург скандальної київської лікарні отримав підозру через смерть бійця

Правоохоронці оголосили про підозру хірургу Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. Медик призначив неправильне лікування військовому з переломом ребер, що спричинило ускладнення і привело до смерті військовослужбовця.
43-річний військовослужбовець звернувся до лікарні через травму грудної клітини, отриману під час відпустки. На огляді хірург виявив перелом ребра та рану ліктьового суглоба, але замість госпіталізації призначив лише знеболювальну й протизапальну терапію.
Лікар порекомендував бійцю продовжити лікування у сімейного лікаря. Військовий повернувся до місця служби, однак помер у місцевій лікарні через декілька днів.
Як встановило слідство, причиною смерті стала закрита травма грудної клітки з переломами ребер, ушкодженням плеври та легені, що спричинило ускладнення та інтоксикацію організму. У поліції додають, що вчасна терапія могла запобігти загибелі чоловіка.
Серед критичних помилок — рентген грудної клітини зробили в одній проекції замість необхідних двох. За словами правоохоронців, 56-річному хірургу інкримінують неналежне виконання професійних обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки для хворого — частина 1 статті 140 Кримінального кодексу України.
Йому загрожує обмеження волі до п’яти років або ув’язнення до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади до трьох років.


