Для уникнення підтоплень навесні: в Києві закінчується розчищення річища річки Либідь біля вулиці Саперно-Слобідської

15:36  |  29.11.2023
Для уникнення підтоплень навесні: в Києві закінчується розчищення річища річки Либідь біля вулиці Саперно-Слобідської

Фото: kyivcity.gov.ua

У Києві закінчується комплекс робіт із розчищення підземної ділянки річища річки Либідь біля вулиці Саперно-Слобідської в Голосієві для уникнення підтоплень навесні.

Джерело: Заступник голови КМДА зі здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів

«Роботи з розчищення будуть закінчені вже найближчими днями. Це дозволить мінімізувати ризик підтоплень, що часто виникають тут внаслідок ускладнення стоку води. Наступним кроком, до якого ми перейдемо після стабілізації економічної ситуації у країні, має стати проєкт із ревіталізації цієї річки. Йдеться про звільнення її з бетонних коробів там, де це можливо, та створення сприятливих умов для відпочинку киян на базі водойми», – зазначив Володимир Прокопів.

За словами директора Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександра Возного, комунальне підприємств «Плесо» розпочало розчищення Либіді в липні цього року після відповідного рішення столичної Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

«Особливістю проведення робіт на підземній ділянці річки є пряма залежність від погодних умов. Опади перетворюють річище в бурхливий потік, що сильно ускладнює й уповільнює проведення робіт. Водночас працівники комунального підприємства робили все від них залежне, щоб закінчити проєкт вчасно. Принагідно звертаємося до всіх киян із проханням відповідально ставитися до наших водних об’єктів і не засмічувати їх», – сказав Олександр Возний.

За інформацією КП «Плесо», з початку робіт із підземної ділянки було видалено майже 2 900 куб. м сміття, включно із замуленим ґрунтом, гілками дерев і великою кількістю побутових предметів.

Щоб зайти в підземну частину, воду з річища довелося повернути на променаду й огородити дамбою з мішків та піску.

Річка Либідь бере початок із джерела поблизу залізничної станції «Київ-Волинський», впадає у Дніпро поблизу Корчуватого. Маючи довжину понад 16 км, річка майже впродовж усього свого річища закріплена бетонним коробом, а на окремих ділянках взята в колектори.

Біля підніжжя Лисої гори перед перетином річки Столичного шосе знаходиться єдина ділянка з природним річищем довжиною 380 м.

Нагадуємо, що новини без цензури публікуємо в Телеграм telegram ico, підпишись зараз, щоб не пропустити важливе!

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: