Заможні росіяни тікають у Дубай, щоб обійти фінансові обмеження

17:11  |  01.05.2022
елітна нерухомість

Багаті росіяни намагаються обміняти свою елітну нерухомість у Лондоні на житло в Дубаї, шукаючи способи обійти фінансові обмеження, запроваджені після вторгнення рф в Україну.

Джерело: Економічна правда з посиланням на Financial Times.

За даними газети, рієлтори в еміраті вже кілька тижнів користуються списком доступних варіантів, серед яких, зокрема, є лондонський особняк вартістю 34 млн фунтів стерлінгів і апартаменти вартістю 8 млн фунтів стерлінгів.

«Їх пропонують росіяни, які готові обміняти свою лондонську нерухомість на нове місце проживання в Дубаї, уникаючи при цьому банківських переказів і фінансового контролю. Щоб підвищити привабливість угоди, власники лондонських житлових площ пропонують великі знижки», — кажуть джерела FT.

Наразі близько 1000 осіб і компаній потрапили під санкції, а іншим загрожують додаткові перевірки, а також труднощі щодо грошових переказів та відкриття банківських рахунків, пише газета.

При цьому, у Дубаї є сумніви і щодо організації подібних угод, і щодо попиту: чи захочуть резиденти ОАЕ йти на ризик і укладати подібну угоду, зазначає FT.

«Я дуже сумніваюся, що це може спрацювати: у Лондоні доведеться надати надто багато документів. Але це показує, як далеко вони [росіяни] готові зайти, щоб ухилитися від фінансової системи», — заявив бізнесмен із Дубая, якому список доступних у Лондоні варіантів показував рієлтор.

За словами одного з юристів, складнощі з проведенням операції можуть виникнути через додаткові платежі — гербовий збір та інші комісії в обох юрисдикціях.

Інший фахівець наголосив: якщо «продавець» не під санкціями, то подібні угоди обміну можна укладати, вони є цілком законними.

Нагадаємо, що з початку повномастабного вторгнення Дубай став улюбленим притулком для заможних росіян і їхніх статків після початку вторгнення РФ в Україну та санкцій проти РФ.

Зазначимо, що ОАЕ зайняли нейтральну позицію і не стали застосовувати до р осії обмеження.

«Ми бачимо приплив російських клієнтів з початку війни в Україні, і це спонукало нас створити спеціальний російський офіс для їх обслуговування», — сказав партнер юридичної фірми BSA Ahmad Bin Hezeem & Associates в Дубаї Майкл Кортбаві.

Нагадуємо, що новини без цензури публікуємо в Телеграм telegram ico, підпишись зараз, щоб не пропустити важливе!

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: