Українським біженцям у Німеччині підвищать соціальну допомогу

17:22  |  29.04.2022
євро

З червня українцям, які шукають у Німеччині захисту від війни, буде надано кращий рівень соціального захисту і підтримку у пошуку роботи. Це передбачено урядовим законопроєктом, який невдовзі розгляне Бундестаг.

Джерело: Deutsche Welle.

Досі біженці з України отримували соціальну допомогу на підставі закону про шукачів притулку, яка становила, залежно від місця перебування, дещо більше 300 євро на місяць для дорослої людини і трохи менше для неповнолітніх дітей.

Починаючи з 1 червня українці, які отримали дозвіл на проживання відповідно до §24 закону про перебування іноземців, отримуватимуть соціальну допомогу, яку отримують німецькі безробітні. Базова ставка допомоги для дорослого становить 449 євро.

Відповідні зміни стануть можливими після того, як Бундестаг найближчим часом розгляне законопроєкт, схвалений 27 квітня федеральним урядом. На соціальний захист українських біженців уряд виділив два мільярди євро.

З першого червня українські біженці, які отримали дозвіл на проживання відповідно до §24, отримуватимуть допомогу не у відомствах з питань соціального захисту міських адміністрацій або громад, а від центрів зайнятості — Jobcenter. Саме у цьому відомстві українцям треба буде реєструватися як пошукачам роботи, аби отримувати виплати. Водночас, це не стосується людей пенсійного віку (у Німеччині від 67 років).

Українці, які подають заявки на захист на підставі §24, отримують у Німеччині дозвіл на проживання, як правило, на рік чи два. В разі ухвалення відповідного рішення на рівні ЄС, захист буде подовжено загалом до трьох років.

Загальний обсяг соціальної допомоги непрацюючим на одного дорослого з двома дітьми шкільного віку становить, разом із субсидією на оренду житла і комунальні послуги, близько двох тисяч євро на місяць.

Подати заявку на отримання з червня соцвиплат від Центру зайнятості можна вже нині, зокрема, онлайн за цим посиланням.

Нагадуємо, що новини без цензури публікуємо в Телеграм telegram ico, підпишись зараз, щоб не пропустити важливе!

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: