Командувач Збройних сил Литви вважає, що поразка росії підштовхне її до нової війни

16:23  |  25.04.2022
росія

Командувач Збройних сил Литви Вальдемарас Рупшис не виключає, що стратегічна поразка у війні в Україні тільки підживить реваншистські настрої у росії, і за 5-10 років варто чекати нової війни.

Джерело: Європейська Правда з посиланням на інтерв’ю Вальдемараса Рупшиса.

«На мою думку, якщо Росія не зміниться, вона залишиться загрозою для нас і для НАТО. На додачу, загроза може стати навіть більшою, і країни Альянсу повинні діяти передусім на стримування. Росію потрібно стримати від того, що вона зробила зараз — коли вирішила напасти на Україну», — розповів Вальдемарас Рупшис.

За його словами, спроможність росії погрожувати буде залежати від багатьох факторів, у тому числі впливу санкцій, але теоретично за 5-10 років вона може відновити потугу після чималих втрат, яких вже зазнала в Україні.

На запитання про те, чому загроза Росії може стати навіть більшою, Рупшис сказав, що після триваючої війни в Україні варто чекати лише посилення реваншистських настроїв в РФ.

«Російський реваншизм нікуди не подівся. Не скажу, що росія вже програла усі битви, але просто через те, що Україна вистояла — вони вже програли війну. Відступ від Києва чітко продемонстрував невдачу їхнього початкового наміру… Думаю, зараз у них вже мало сподівань розбити українську армію. У спорті друге місце — це дуже почесно, проте у війні почесним є лише перше місце», — зауважив командувач.

За його словами, повномасштабний відкритий напад росії на Україну фундаментально змінив безпекову ситуацію у Європі, і НАТО прораховує можливі сценарії на найближче майбутнє і більш далеку перспективу, у тому числі — що і як буде відбуватись, якщо росія наважиться на агресію проти країни-члена.

Нагадуємо, що новини без цензури публікуємо в Телеграм telegram ico, підпишись зараз, щоб не пропустити важливе!

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: