Кіберфронт — чому не всі чоловіки корисні на фронті

09:00  |  01.04.2022
Хакер

24 лютого в Україні ввели воєнний стан, який передбачає загальну мобілізацію в Україні. Загалом проводять 4 хвилі мобілізації, однак в умовах війни з росією, яка була оголошена раптово та цинічно, багато чоловіків пішли обороняти Україну за власним бажанням, не чекаючи повістки з військкомату. Одначе не всі чоловіки можуть бути корисні на фронті — хтось приносить набагато більше, будучи в тилу. Про те, як це відбувається і чому — читайте в матеріалі.

Що таке інформаційна війна?

Ми всі знаємо, що поруч з війною на фронті відбувається маніпулятивна інформаційна війна, і потрібно сказати, що росія докладає чималих зусиль, щоб вести свою брехливу кампанію. Час від часу її фейкові новини просочуються в наш інфопростір. Так, наприклад, було з начебто расовою дискримінацією при евакуації, а також з постановочними відео, в яких ніби українські військові знущаються з полонених рф. Однак потім хакери групи Anonymous в Twitter оприлюднили скан наказу т.в.о міністра оборони РФ Дмитра Булгакова про підготовку тих самих постановочних відео.

Такої дезінформації дуже багато в новинних пабліках, бо часом вона йде з авторитетних іноземних джерел, до яких також добралася рука кремля. Остання гучна російська пропаганда з’явилася на офіційному сайті МАГАТЕ — там без жодних перевірок джерел опублікували інформацію, що начебто російських спеціалістів-атомників силою утримують на Рівненській АЕС.

На жаль, російські фейки дуже часто заповнюють наш інфопростір, але ми навіть не уявляємо, що було б, якби по той бік монітору не працювало б тисячі воїнів кіберфронту. Саме ці люди щодня “допомагають” росіянам замовити доставку їжі, придбати косметику онлайн чи почитати пропагандистські новини.

Читайте також: Топ-8 пам’яток культури, які пошкодили російські окупанти

IT ARMY of Ukraine

Михайло Федоров - віцепрем’єр-міністр - Мінцифри

Михайло Федоров — віцепрем’єр-міністр — Мінцифри

Майже з перших днів війни в Україні запрацювала IT ARMY of Ukraine, яку очолив Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації. Завдяки молодому та прогресивному керівнику Україна отримала “Дію” та можливість зі смартфона відкрити ФОП і офіційно зареєструвати свій бізнес. Застосунок “Дія” став унікальним в своєму роді, адже всі документи громадянина знаходяться просто в його смартфоні.

Під керівництвом Федорова тисячі спеціалістів з України і не тільки ведуть масштабну кібервійну, захищають особисті дані українців та відбивають численні хакерські атаки, які раз за разом влаштовують росіяни, не досягаючи успіху. Саме айтішники зараз “просто клацають” та знищують російські пропагандистські канали і сайти.

Попри те, що щодня кожен українець працює та пришвидшує перемогу України, у нас досі є люди, які вперто вважають, що всі чоловіки можуть приносити користь на фронті.

Читайте також: Історія циклічна: Перша Чеченська війна — паралелі з Україною

Хто не підлягає мобілізації?

Спершу наведемо приклад тих, хто не підлягає військовій мобілізації, втім може стати до лав ЗСУ за власним бажанням — таких чоловіків та жінок було багато.

 1. Особи, заброньовані на період мобілізації та воєнного часу за органами державної влади або місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами та організаціями для виконання мобілізаційних завдань;
 2. Тимчасово непридатні до військової служби за станом здоров’я на строк до шести місяців згідно з висновком військово-лікарської комісії;
 3. Чоловіки, на утриманні яких перебувають троє та більше дітей віком до 18 років;
  жінки й чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років або на утриманні яких перебувають діти віком до 16 років;
 4. Жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є інвалідом І або ІІ групи, до досягнення нею 23 років;
 5. Чоловіки й жінки, які виховують дитину з інвалідністю підгрупи А у віці до 18 років;
 6. Чоловіки й жінки, на утриманні яких перебуває дитина з інвалідністю (з видами порушень функцій організму ІІІ–ІV ступеня);
 7. Усиновлювачі, опікуни, піклувальники, названі батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років (такі особи можуть бути призвані на військову службу в разі їхньої згоди й лише за місцем проживання);
 8. Зайняті постійним доглядом за особами, які потребують його відповідно до законодавства України, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;
 9. Студенти й аспіранти, які навчаються на денній формі навчання;
 10. Народні депутати України;
 11. Жінки й чоловіки, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції (зокрема, це стосується родичів військовослужбовців або працівників підприємств, які залучалися для забезпечення АТО, а також родичів, які безпосередньо брали участь в АТО);
 12. Працівники певних органів військового управління, військових частин, установ, підприємств та організацій; ЗСУ; Міністерства оборони; Служби безпеки України; Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації; Нацгвардії; Служби зовнішньої розвідки; Нацполіції; Держприкордонслужби; Національного антикорупційного бюро; податкової поліції; Управління державної охорони; Державного бюро розслідувань; Державної виконавчої служби України, а також інші військовозобов’язані чи окремі категорії громадян у передбачених законом випадках.

Як бачите, деякі з цих категорій є працівниками важливих сфер, що забезпечують місто. До прикладу, майстер водоканалу чи зв’язківець набагато швидше принесе користь, лагодячи труби чи ремонтуючи кабель. Йти воювати на фронт та залишити те, що вмієш робити набагато краще — не надто вдала ідея, особливо, якщо це стосується життєзабезпечення міста.

Читайте також: Хроніки війни: як змінилися українці за місяць війни

Трохи про економіку

Уявімо, що зараз всі чоловіки до одного стали до лав ЗСУ — немає водіїв, волонтерів, кухарів, медиків, рятівників, зв’язківців, атомників, прибиральників, айтішників, банкірів, вантажників та багатьох інших. В такій ситуації наш тил розвалиться дуже швидко, адже багато з цих спеціалістів заробляють в доларах та приносять в країну валюту і платять податки. Ті самі податки, з яких потім сплачують зарплати, пенсії та соцвиплати.

Наразі мільйони українських чоловіків працюють над тим, щоб день нашої перемоги настав швидше. Часто ця робота не помітна на перший погляд — чиста вулиця, хороший інтернет, доглянуті парки, безпека особистих даних, лікування та стабільне газо- і водопостачання.

Робота у час війни буває різна, але кожна є важливою та ціною. Тож перед тим, як звинуватити людину в так званому “непатріотизмі” — переконайтеся, чи маєте ви на це право та що для перемоги робите особисто ви.

Нагадуємо, що новини без цензури публікуємо в Телеграм telegram ico, підпишись зараз, щоб не пропустити важливе!

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: