Асканія Нова поблизу Києва, саме так можна описати екопарк Медвино. Гектари вільних територій, безліч майже ручних тварин, в тому числі і червонокнижних, контактний зоопарк та дегустація сирів власного виробництва.
Медвино знаходиться на північ від Києва, неподалік кордону Чорнобильського біосферного радіоекологічного заповідника.
Читайте також: Кам’янецький водоспад та мертве озеро – краса та природа «Сколівських бескид»
З Києва маршрут пролягає через Димер та Іванків прямою дорогою, а потім по дорозі на Чорнобиль до знаку, де КПП Дитятки наліво, а Горностайпіль – направо. Після Горностайпіля буде поворот на Медвино, не доїжджаючи до Страхолісся.
Перед приїздом в парк обов’язково потрібно забронювати екскурсію, це можна зробити за телефонами, вказаними на їх сторінці в інстаграм або в особистих повідомленнях в direct.
Медвино може похизуватись досить значним списком тварин, які перебувають у парку, одним із найгарніших по праву вважається благородний олень. Це величні та горді тварини.
Інколи, по якимось причинам оленихи можуть не приймати своїх дитинчат, та відмовлятись від них. В парку є одне таке оленятко – Жизель. Це маленьке оленятко абсолютно ручне, його можна гладити, і, якщо пощастить можна буде погодувати.
Поки її тримають окремо від стада, бо вона ще замала, але, коли досягне підліткового оленячого віку, її випустять в стадо. Однак, підозрюють, що вона навіть в більш зрілому віці все одно залишиться контактною до людей, і не буде їх боятись.
Ще одними цікавими мешканцями парку є лами та альпаки. Вони кумедні та граційні тваринки, але їх не варто чіпати, якщо в них поганий настрій, оскільки, як відомо, вони плюються.
Верблюди також мешкають в Медвино, і є родичами лам та альпак. Вони ліниві тваринки, але досить контактні, особливо якщо побачать щось смачненьке, тому, при нагоді їх можна буде погладити та погодувати.
Серед мешканців екопарку є червонокнижні тварини. Одна із таких тварин – кінь Пржевальського.
На сьогоднішній день ця порода вважається найдревнішою і є предком всіх сучасних порід коней. Це вимираючий вид, тому він віднесений до Червоної книги.
Як і у всіх стадних тварин, у коней Пржевальського існує певна ієрархія. Навіть неозброєним оком видно, що вожак зазвичай перебуває на відстані від основного стада, це через те, що він оглядає територію та забезпечує захист стада від небезпеки.
Будь-який самець може викликати вожака на поєдинок, але переможеного назавжди виженуть зі стада. В Медвино вожаком коней Пржевальського є кінь за прізвиськом Юлій, і йому кидали виклик. Він переміг і залишився вожаком, а от переможеного довелось виселити за металевий паркан до верблюдів, але навіть так, вони інколи деруться, про що свідчать вм’ятини в паркані.
Окрім великих коней, є і маленькі поні, вони дуже контактні, особливо при вигляді моркви або яблука, їх можна погладити та погодувати.
Коні Пржевальського, як казав екскурсовод, зазвичай «тусуються» з зубрами. На полі, де пасуться зубри є невеликі пісочниці, які вони витоптують копитами і валяються в них. Таким чином вони вбивають мілких шкідників та створюють собі комфортне місце відпочинку.
Це великі та небезпечні тварини, але не в Медвино. Зазвичай, якщо в тварин нема настрою, вони просто йдуть геть, так само і зубри. Як казав екскурсовод: «Якщо ви їх доженете — зможете погладити». Але треба розуміти, що хоча вони звикли до присутності людей, це перш за все дикі тварини, і дражнити їх – це дуже погана ідея.
Ще одними копитними тваринами екопарку є віслюки. При гарному настрої вони також контактні, їх можна годувати та гладити.
Копитною прикрасою Медвино є козенята. Вони маленькі і максимально контактні, їх можна гладити, брати на руки, при нагоді погодувати. Ця малеча – це стовідсотковий заряд гарного настрою на весь день, а також хороший анти стрес, майже як коробка котиків, тільки козенят.
Окрім копитних тварин, у Медвино є і близько 10 видів птахів. Найбільш помітні з них – страуси.
Справжньою зіркою страусиної ферми є Жорик. Він полюбляє смаколики, увагу до себе та телефони. Телефони він спритно забирає і тікає. Він дуже винахідливий та розумний страус, а ще в нього яскраво проглядається підприємницька жилка, тому що домовлятися про обмін доглядачі ідуть виключно з одним або двома мішками комбікорма, в іншому випадку переговори будуть провалені.
В Медвино можна придбати натуральну продукцію. Наприклад, сири, вершки, варення, наливки і т.д. Особливу увагу варто приділити сиру. Сировар Медвино Володимир 12 років працював в Неаполі, в Італії. За запитом вам влаштують справжню дегустацію крафтового сиру (твердого, моцарели, качоковало, сиру «косичка», сиру «Медвино», бринзи і т.д., а також авторського коркозу).
Оглядати величезну територію екопарку та її мешканців можна декількома способами – власним авто, можна орендувати квадроцикли або покататись невеликою компанією на баггі.
Читайте також: Санжейка, Каролина-Бугаз: топ-7 невероятных мест для отдыха под Одессой
Екскурсія займає близько 2-х годин.
В парку можна провести весь день. На території є декілька альтанок, можна їх забронювати на 5 годин, і після захоплюючої екскурсії та нагуляного апетиту — засмажити м’ясо та поїсти на свіжому повітрі.
На території Медвино є озера, де мешкає риба, тож послуга риболовлі в парку також є. Доступна навіть послуга оренди спального мішка, тож, можливо, в парку можна залишитись більше ніж на 1 день, але це під силу лише сміливцям, оскільки, окрім постійних мешканців парку, вночі його відвідують геть дикі звірі, такі як вовки та лисиці.
Читайте також: Голубое озеро – уникальный оазис Днепропетровской области
В екопарку були випадки розтерзання тварин, адже територія обнесена не бетонною огорожею, а металевим парканом, тому дикі звірі знаходять проломи. Але, мешканці парку, судячи з усього, задоволені своїм життям, тому що втікачів в історії парку ще не було.
Куптій Дарина