«Життя з чистого листа»: головна новорічна красуня України 2024-2025 років

16:21  |  29.12.2024
Ялинка 2024-2025

6 грудня 2024 року на Софійській площі відбулося урочисте відкриття головного новорічного дерева країни. Воно має висоту 15 метрів і виконане в білому кольорі, що символізує новий світлий початок. Штучна конструкція встановлена за підтримки меценатів і прикрашена тисячами іграшок та двома кілометрами гірлянд.

Символізм колірної гами ялинки

Ялинка 2024-2025
Монтаж головної ялинки країни розпочався 2-го грудня 2024 року. Через 4 дні, а саме 6-го грудня, відбулося її урочисте відкриття на території Софіївської площі, де вона стоятиме аж до 10-го січня 2025-го року. Облаштування головного новорічного символу та його демонтаж було покладено на компанію «Глобал-Декор».

Цьогорічна святкова ялинка виконана в мінімалістичному стилі з використанням штучних замінників живого дерева. Її висота становить 15 метрів і оформлена вона в білому кольорі з небесно-блакитними гірляндами. Прикрасами новорічного дерева є сріблясті та білі іграшки з матовим і глянцевим покриттям.

Президент компанії Folk Ukraine, організатор новорічного свята на Софійській площі Ігор Добруцький розповів всеукраїнському порталу новин Інформатору, що в подібній колірній гамі є свій глибокий символізм: «Білий колір ялинки символізує біле полотно, життя з чистого листа. Блакитні гірлянди — це чисте небо над країною».

Читайте також: Крещенские традиции: где и как безопасно окунуться в Киеве

Залишився час тільки для плану «С»

Ялинка 2024-2025
Незважаючи на довготривалі сумніви Київської міської державної адміністрації щодо доцільності встановлення в місті новорічної ялинки 2024-2025 років, президент компанії Folk Ukraine напередодні свят запевнив, що ситуації, за якої ялинку заборонили б встановлювати в місті взагалі, бути не може.

«Сонце сходить кожен день, і навіть, якщо є хмари — вони розійдуться. Ялинка буде 100%, а в нас є й бажання, і досвід, і ті ж генератори — знайдуться, і кошти. Все, що треба для святкування, хоч і мінімального, буде, і традицію збережемо», — ділився своїми переконаннями з Інформатором Ігор Добруцький.

Втім, повноцінно втілити ідею таки не вдалося, адже, за словами організатора, поки у КМДА узгоджували питання та готували необхідні для встановлення ялинки дозволи, вже пройшли строки, впродовж яких упорядники мали б почати втілювати головні задуми.

«Хотіли ми багато, але через затягування із погодженнями деякі елементи фізично вже не встигнемо. Наприклад, за нашим найпершим замислом, по білому холсті «нову історію країни» писали б діти зі шкіл різних куточків країни. Відтак, варіанти «А» та «В» відпали, вже лишився тільки «С», — вів далі Добруцький.

Читайте також: Як змінювались українські традиції святкування Нового року з давніх часів і до сьогодні

Власний номер телефону для ялинки

Ялинка 2024-2025
Також за початковими задумами, головна ялинка країни мала була б отримати свій телефонний номер та IP-адресу, щоб кожен з бажаючих міг надіслати свої побажання та підтримку українцям, незалежно від того, де вони знаходяться – на фронті, вдома чи закордоном. Ці повідомлення планували транслювати на спеціальних екранах поруч з деревом.

Діти також могли б долучитися до цього проєкту, запропонувавши власні ескізи ялинки й прикрас, додавши святу більше креативності. «Адже ми, дорослі, завжди нав’язуємо щось, а так — почули б самих дітей, зібрали пропозиції від шкіл. Втім, цього вже, на жаль, не буде, а встановимо саму ялинку, ймовірно, з фотозоною біля неї», — прогнозував Добруцький.

Так і вийшло,  на локації дійсно облаштували фотозони, зокрема конструкцію «Крила Фенікса, з QR-кодами благодійних фондів і дві зони для продажу сувенірів, які минулого, 2023 року, за словами Ігоря Добруцького багато відвідувачів головної ялинки країни дуже просили встановити.

«Люди хочуть, щоб можна було бодай щось взяти на згадку від головної ялинки країни. Адже до Києва багато людей спеціально приїздили на свято, і сувенір з-під ялинки був би дуже доречним. Відтак, ми написали прохання, аби можна було бодай один якийсь бокс поставити, щоб у ньому можна було придбати новорічні прикраси, або спеціальні подаруночки».

Читайте також: Свято Катерини, Зимовий Миколай, Андріївскі вечерониці: традиційні новорічні свята українців

Без масових заходів

Ялинка 2024-2025
На відкриття новорічного символу завітав і мер столиці Віталій Кличко. «Цього року було багато дискусій, потрібна ялинка чи ні. Завданням ворога є забрати у дітей такі великі свята як День святого Миколая, Різдво, загнати всіх у депресію. Тому я вважаю ялинка потрібна і хочу привітати всіх з сьогоднішнім святом.

Також цей день тих, хто захищає нашу країну від ворога. Вони захищають дітей, наше майбутнє, роблять все щоб у нас був святковий настрій. Ми вітаємо і вдячні кожному», — проголошував на офіційному відкритті головної ялинки країни 2024-2025 років Віталій Кличко.

Встановили ялинку за гроші меценатів. Кошти з бюджету міста на неї не витрачали. Крім того, третій рік поспіль через безпекові вимоги та обмеження використання електроенергії у Києві не проводитимуть масових заходів на Софіївській площі, зокрема не буде ярмарків та розваг.

 

Нагадуємо, що новини без цензури публікуємо в Телеграм telegram ico, підпишись зараз, щоб не пропустити важливе!

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: