Війна змушує багатьох людей кидати свої власні домівки й шукати собі нове житло. І, оскільки в Києві більш-менш безпечно, багато хто їде саме сюди.
Одним з нагальних питань одразу по приїзду стає пошук житла. Оскільки зараз не тільки великий попит, а ще доволі високі ціни на житло. І це, на жаль, дуже обмежує вибір.
Ми підготували для вас поради з приводу того, як шукати житло у Києві.
Скористайтеся послугами ріелтора
Якщо ваш бюджет дозволяє, то радимо одразу звертатися до агенції. Оскільки завдяки їхнім послугам ви зможете знайти житло значно швидше. Мінуси цього способу полягають у тому, що вам доведеться додатково заплатити гроші за послуги ріелтора. Але часом варто зробити саме так.
Ось декілька порад з приводу того, як обрати ріелтора:
Перевірте наявність ліцензії. Її номер обов’язково має бути вказаний на сайті;
Зверніть увагу на місцезнаходження офісу. Найкраще шукайте компанію, яка знаходиться у вашому районі. Оскільки це означає, що здебільшого компанія спеціалізується саме на цій дільниці.
Якщо ви зателефонували безпосередньо ріелтору але він пропонує приїхати в офіс, щоб відповісти на всі питання – краще одразу відмовляйтеся. Адже ви маєте право обговорити всі нюанси в телефонному режимі.
Спитайте своїх знайомих. Адже вони можуть порадити вам фахівця, який допоміг саме їм. Або застерегти від шахрая.
Орієнтуйтеся на те, яке враження справляє на вас ріелтор. Якщо з якоїсь причини він вам не подобається – краще пошукайте іншого.
Дотримуйтеся цих порад при пошуку житла й тоді ви зможете зняти його якомога швидше й залишитися задоволеними.
Якщо ви не хочете користатися послугами агенції – спробуйте пошукати самостійно. Наразі в Україні навіть є сервіси, які надають житло біженцям з небезпечних регіонів. Крім того, варто користуватися такими сайтами:
MAPAHELP – це спеціальний сайт, де на карті є позначки хто і де може допомогти з житлом. Пропозиції є як в Україні, так і в сусіднії країнах: Польщі, Румунії тощо. Хороший варіант для тих, хто тимчасово не має можливості оплатити житло. Майте на увазі, що сайт оновлюється в режимі реального часу.
Dom.ria – популярний сайт з пошуку житла. Тут ви знайдете як пропозиції оренди, так і пропозиції продажу. На цьому сайті можна побачити як пропозиції в Києві, так і поблизу нього. Ціни дуже різні, але ви точно знайдете щось, що вам підійде.
dobovo – ще один популярний сервіс пошуку житла. Тут можете знайти багато пропозицій аренди. Більш того, якщо вам потрібно зупинитися в Києві всього на декілька днів – у вас буде така можливість. Адже на сайті є функція винайму подобово.
flatfy.ua – менш популярний, проте не останній сервіс з пошуку житла. Купівля, аренда – все є на сайті. Тут ви знайдете квартири від власників. Ціни різні, але варіантів вибору достатньо. Сайт також доступний у двох мовних версіях: українська та російська.
OLX – один з найпопулярніших способів пошуку житла як в Україні, так і за кордоном. Проте, у випадку з OLX варто бути обережним. Оскільки на цьому сайті часто можна стикнутися з шахрайством. Втім, тут також можна знайти квартири як від власників, так і від різних агенцій.
Rieltor.ua – цей сайт підійде вам, якщо ви шукаєте собі ріелтора. А ще, тут можна купити, продати, орендувати та здати у оренду житло. На сайті доволі великий вибір пропозицій.
Саме на цих сайтах ви можете шукати собі житло. Звісно, в Україні існують ще сайти з пошуку нерухомості, втім, ці користуються величезною популярністю.
Також варто не нехтувати оголошеннями в соціальних мережах. Наприклад, в facebook і telegram навіть створені тематичні групи з пошуку квартир. Крім того, оголошення можуть траплятися в Instagram, viber та у інших месенджерах. Наприклад, в facebook є такі групи як:
Як правило, в соціальних мережах розміщені оголошення від власників. Втім, часом там можна побачити пропозиції й від агенцій нерухомості. Але в цей спосіб також можна знайти собі квартиру в Києві. Головне пам’ятайте — власник житла може виставити будь-яку ціну. І він має на це повне право. Тож якщо вам не підходить ціна, краще одразу дивитися інше оголошення.
На що звернути увагу при оренді
Якщо ви вже обрали собі житло й поїхали на огляд, то зверніть увагу на ці моменти:
Відповідність до фото в соціальних мережах або на сайті. Це дуже важливо, адже квартира має відповідати вашим очікуванням.
Всі предмети, які зношені або пошкоджені. Краще навіть зробіть собі фото. В майбутньому зможете уникнути додаткових претензій.
Розташування. Це також дуже важливий момент. Адже якщо вам складно добиратися до роботи, вам доведеться з цим миритися упродовж всього терміну оренди.
Чи можна, щоб у вас залишалися інші люди. Завжди можуть бути ситуації, коли до вас на декілька днів приїде друг чи родич. Тож варто заздалегідь дізнатися чи можна щоб у вас ночували інші люди.
Чи можна жити з домашніми тваринами. Як правило, цей момент прописують одразу в пропозиції. Тим не менш, краще зайвий раз уточнити.
Що входить в ціну оренди. Часто за комунальні послуги потрібно платити додатково. Тож заздалегідь поцікавтеся усіма додатковими платіжками. Бо інакше в майбутньому на вас чекає неприємний сюрприз.
Вимагайте від власника документи, які підтверджують його право власності. Це варто зробити для того, щоб уникнути неприємностей в майбутньому.
Також, не бійтеся задавати додаткові питання. Адже вам потім жити в цій квартирі. Тож якщо у вас є якісь сумніви, краще уточнюйте все заздалегідь.
Також пам’ятайте про те, що на тлі високого попиту на житло активізувалося багато шахраїв. Тож при пошуку житла звертайте увагу на такі моменти:
Ціна. Якщо ви бачите занадто низьку ціну за квартиру класу люкс – перед вами шахраї. В будь-якому разі, не потрібно довіряти надто низьким цінам. Адже вони можуть приховувати багато недоліків.
Якщо вам пропонують заплатити за те, щоб оглянути житло – одразу переривайте контакт. Ви не повинні платити за огляд.
Якщо вам пропонують платну резервацію на сайті – також припиняйте контакт. Ви не повинні заздалегідь резервувати житло. Всі плати здійснюються після підписання умови.
Не погоджуйтеся на те, щоб вам за гроші надсилали бази з варіантами житла. Всі пропозиції мають бути відкриті.
Не погоджуйтеся на усний договір. Завжди вимагайте письмове підтвердження.
Дотримуйтеся цих порад, щоб не стати жертвами шахраїв. Пам’ятайте, огляд житла завжди безкоштовний і до моменту підписання договору ви не повинні платити.
Тетяна Шарапова
Нагадуємо, що новини без цензури публікуємо в Телеграм , підпишись зараз, щоб не пропустити важливе!
Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter