«Вовина тисяча»: кумедні меми про «зимову єПрограму» президента Володимира Зеленського

18:20  |  25.11.2024
Тисяча Зеленського - меми

Новина про одноразову фінансову допомогу, про яку 25 жовтня 2024 року повідомив президент Володимир Зеленський, породила у соцмережах численну кількість мемів. Комусь ініціатива нагадала «Юліну тисячу», деякі юзери поіронізували над сумою виплат, а дехто навіть назвав програму піар-компанією.

Невикористані бюджетні кошти

Тисяча Зеленського - меми
25 жовтня 2024 року президент України Володимир Зеленський у традиційному для себе вечірньому зверненні до народу анонсував нову програму соціальної підтримки населення. Згідно з нею, кожен українець, який перебуває на території України незалежно від віку та соціального статусу, отримає по 1000 гривень державної допомоги.

«Я доручив уряду запровадити з 1 грудня нову програму, яка буде відчутною для кожної сім’ї в Україні. Є-підтримка для всіх наших людей – дорослі, діти, кожна сім’я в Україні»,- зазначив президент Зеленський. Діятиме програма упродовж грудня 2024-лютого 2025 року, а витратити гроші можна буде до кінця 2025 року.

Допомога, за задумом уряду, має на меті підтримати малий та середній бізнес, адже витрати українців спрямовуватимуться на конкретні види послуг. За словами першого заступника міністра економіки України Олексія Соболева, фінансуватимуть програму з невикористаних бюджетних коштів невійськового призначення.

«Ми переспрямовуємо з тих програм Мінекономіки та інших міністерств, в яких виділені кошти на цей рік не встигають освоювати. Крім того, ці кошти ми точно не змогли би спрямувати на армію, адже вони виділені нашими донорами в наш бюджет і їх не можна пускати на військові видатки», — зазначив  Соболев.

«Юліна тисяча» — «Вітіна тисяча» — «Вовина тисяча»

"Юліна тисяча" - "Вітіна штука" - "Вовина тисяча"
В Україні вже практикувалися разові виплати від держави. У 2008 році, за часів прем’єрства Юлії Тимошенко, грошову допомогу в розмірі тисяча гривень виплачували тим громадянам, хто після розвалу СРСР втратив усі свої відкладені в радянському «Сбєрбанку» накопичення. Тоді в народі компенсацію прозвали «Юліною тисячею».

Четвертий президент України Віктор Янукович продовжив програму фінансових виплат. У 2012 році напередодні парламентських виборів він теж ініціював разову допомогу в розмірі 1000 гривень для тієї ж категорії населення — вкладникам радянського «Ощадбанку». В народі цю виплату жартома охрестили «Вітіною штукою».

У 2021 році, за ініціативи президента Зеленського, в Україні була запроваджена програма «єПідтримка», за умовами якої кожен громадянин України, який пройшов повний курс вакцинації від COVID-19, міг отримати одноразову виплату в розмірі 1000 гривень та придбати на них книги, білети у кіно, театри, витратити у спортивних клубах тощо.

Читайте також: “Київський Саміт Перших Леді та Джентльменів”: Covid-19, військова підтримка України та її післявоєнна відбудова

Як оформити допомогу?

Вовина тисяча
За допомогою застосунку «Дія»: 1) встановити мобільний застосунок «Дія»; 2) відкрити карту «Національний кешбек» (якщо такої немає) в одному з банків-партнерів програми: ПриватБанк, monobank, Райффайзен Банк, Укргазбанк, Sense Bank, ПУМБ, Абанк, Банк Глобус, UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Ощадбанк, Акордбанк та інш.;

3) активувати картку «Національного кешбеку» у додатку «Дія» у розділі «Сервіси»; 4) обрати у застосунку «Дія» послугу «Зимова єПідтримка»; 5) подати заявку на отримання допомоги; 6) очікувати на зарахування коштів. Громадяни, які не користуються застосунком «Дія» можуть оформити картку «Національний кешбек» в банках-партнерах програми.

Автоматично отримати допомогу без подачі заявок зможуть пенсіонери та люди з інвалідністю. Вони отримають свої виплати через національного оператора поштового зв’язку «Укрпошта». Їм «Зимову єПідтримку» можна буде використати для оплати комунальних послуг або на покупки товарів українського виробництва.

Читайте також: Закарпатський листоноша, козаки та військовий корабель: якими були найвідоміші марки «Укрпошти»

На що можна витратити кошти?

Вовина тисяча
Тисячу гривень можна буде витратити на кілька категорій витрат, серед яких: товари українського виробництва, які зареєстровані в програмі «Національний кешбек», оплату комунальних послуг, мобільного зв’язку, придбання квитків на поїзди «Укрзалізниці», відвідування культурних закладів, покупку ліків, книжок українських видавництв.

Громадяни, які не потребують допомоги, можуть її не оформлювати або ж спрямувати кошти на підтримку ЗСУ, а саме перерахувати гроші на офіційні рахунки United24, Міноборони, Державної прикордонної служби, Національної гвардії або волонтерського фонду, вказавши при цьому якому саме підрозділу бажаєте задонати.

«Кошти можна буде витратити на оплату українських товарів і послуг, зокрема комунальних послуг, електрики. Квитки – це Укрзалізниця. Українські лікарські засоби. Також доручив, щоб ці кошти можна було витратити на українські книжки, на культурні послуги. Можна донатити на військових – волонтерам, на дрони», — зазначив Президент.

Читайте також: Військові облігації від 1000 гривень — як інвестувати в перемогу

Меми та жарти про «Зимову єПрограму»

Меми про Зимову єПідтримку

Меми про Зимову єПідтримку

Меми про Зимову єПідтримку

Меми про Зимову єПідтримку

Меми про Зимову єПідтримку

 

Нагадуємо, що новини без цензури публікуємо в Телеграм telegram ico, підпишись зараз, щоб не пропустити важливе!

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: