Вело маршрут та екскурсії на каяках – відродження Чорнобиля

10:01  |  10.07.2021
https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2021/07/Screenshot_20210710-094754_Samsung-Internet.jpg

35 років тому, 26 квітня 1986 року сталась аварія на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою техногенною катастрофою в історії людства. Вона стала причиною повного обезлюднення цілого регіону. Здавалося б, після неї залишились тільки покинуті землі та невидимий вбивця – радіаційний фон, але пройшли роки, і природа взяла своє. Тепер зона відчуження стає меккою туризму і отримує свою можливість на відродження.

Загальна інформація

Відвідувати Чорнобиль офіційно дозволено як українцям, так і іноземцям, правила перебування в зоні однакові. Єдина заборона на відвідування – це вік. Неповнолітнім в’їзд заборонено. Планується зменшити прохідний вік до 14-12 років. Для цього розробляються спеціальні маршрути, які не будуть передбачати виходу з транспортного засобу.

Перебування в зоні відчуження без попереднього офіційного запита незаконне. Офіційно дозволена максимальна кількість днів перебування в зоні відчуження – 5.

Будь-яка фото та відео фіксація об’єктів зони можлива лише з офіційного дозволу.

Сідати на землю або класти туди речі (рюкзак, телефон, дозиметр і т.д.), торкатись будь-яких об’єктів зони будь то машини, лавки, дерева, покинуті речі, стіни будинків і т.д. строго заборонено. За правилами знаходження в зоні форма одягу має бути така, щоб не залишалось відкритих ділянок тіла. При забрудненні будь-яких речей: одягу, взуття, або інших особистих речей відбувається їх вилучення та дезактивація.

Читайте також: Режисер Роллан Сергієнко: людина, яка відкрила світу Чорнобиль

Екстрім-тури на всюдиходах Sherp

У 30-кілометровій зоні відчуження є офіційні маршрути для туризму. До локацій можна потрапити на машині, або пішки, але Чорнобильський заповідник – це не лише прокладені тропи, але і непролазні хащі.

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2021/07/Screenshot_20210710-091806_Samsung-Internet.jpg

Всюдиходи Sherp рекламував Каньє Вест в своєму кліпі. Тепер вони офіційно в Чорнобилі. Завдяки їх використанню можна оглянути локації, які були раніше не доступні. Можна зблизька оглянути закинуті річні кораблі, які використовувались під час ліквідації наслідків аварії. Вони могли перевозити радіаційні відходи, буд. матеріали, або людей.

Окрім цього, поїздка на такому всюдиході – це відчутний заряд адреналіну і драйву, який залишиться ще надовго.

Вартість групової поїздки в середньому варіюється від 500 до 750 грн. з людини. Наприклад, Чорнобиль тур.ua пропонує поїздку за 750 грн. з людини, тривалість близько 15-20 хв., але, звісно, де є попит, там є і пропозиція, і для індивідуальних турів можуть бути більш довготривалі поїздки, з можливістю покерувати, де цінова політика варіюється від 2 000 грн і більше. Наприклад, Trips to Chernobyl пропонують 4-х годинні тури вартістю від 5 200 грн з людини, та 6-ти годинні – від 8 500 грн. з людини.

Авіатури в Чорнобиль

Одна з найбільш вражаючих та незабутніх екскурсій. Показує Чорнобиль з висоти пташиного польоту таким, яким його мало хто бачив.

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2021/07/20210710_092756.jpg

Чорнобиль тур.ua пропонує 2 варіанти екскурсії – на літаку і на вертольоті.

Максимальна кількість пасажирів – 3, через обмеження ваги в 210 кг.

В залежності від транспортного засобу та кількості людей варіюється ціна. Якщо на літаку ціна стартує від 236 у.о. з людини, то на вертольоті – від 676 у.о. При доплаті можлива організація трансферу на аеродром і послуги гіда.

Екскурсії діють на умовах передплати – 25% від загальної вартості.

Сама екскурсія триває близько 3 – 6 годин, з них політ літаком складає близько 2 годин, вертольотом – 1,5 години.

Авіаекскурсії Чорнобиль тур.ua не мають обмеження по віку, і тому доступні також для неповнолітніх.

На борту авіатранспорту діють певні правила, найважливішим є виконання вимог пілота. У разі ситуації, коли пасажир(и) відмовляються виконувати вказівки пілота, він має право прийняти рішення про дострокове закінчення екскурсії, і транспортний засіб повертається на базу. В такому випадку кошти не повертаються.

Ситуації бувають різні, погода буває дуже мінливою, тому інколи трапляються зони турбулентності. Далеко не всі люди їх нормально переносять, тому за 2 години до польоту рекомендується не вживати їжі та за потреби запастись вестибулярними супресорами.

Загалом графіком вильотів керує перш за все погода, тому організатори залишають за собою право на 2-годинне відкладення вильоту або повне його скасування. В цьому випадку кошти повертаються в повному обсязі, окрім передплати. Вона зберігається до наступної екскурсії, тобто може йти мова про перенесення вильоту при більш сприятливих умовах.

За сприятливих умов та при сприянні удачі можна буде подивитись на стада коней Пржевальського, які поселились в зоні відчуження та на диких звірів – кабанів або оленей.

Тур по локаціях серіалу від HBO

Знаменитий серіал, який викликав фурор у всьому світі. Навряд чи знайдуться люди, які про нього не чули.

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2021/07/samoe-opasnoe-mesto1.jpg

Речі ліквідаторів в підвалі МСЧ м. Припять

Чорнобиль тур.ua пропонує екскурсії по основних локаціях серіалу:

— підвал ЧАЕС;

— пожежна частина;

— медико-санітарну частину Припяті, яка приймала перших пацієнтів, і де ще зберігається високо радіаційний одяг ліквідаторів;

— легендарний «міст смерті»;

— парк розваг Припяті.

А також буде можливість проїхатись в броньованій машині і пообідати в їдальні ЧАЕС.

Вартість стартує від 2800 грн.

Читайте також: Ожоговый центр и психиатрическая больница: топ-7 заброшенных больниц Киева

Авторські тури

Gamma Travel пропонує індивідуальні, можна сказати авторські тури, оскільки маршрут туру складається в залежності від побажань, тобто локації та час перебування на них можна обирати самостійно. При цьому у вартість туру входить супровід гіду, всі дозвільні документи, страховка, дозиметр, харчування, та при бажанні проживання в готелі в Чорнобилі.

Вартість турів починається від 2370 грн.

Велосипедний маршрут №22 по Чорнобилю

За офіційними даними держ. підприємства (ЦОТІЗ), на сьогоднішній день на території Чорнобильського радіоекологічного біосферного заповідника діє 1 офіційно дозволений вело маршрут.

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2021/07/Screenshot_20210710-093755_Samsung-Internet.jpg

Він починається з КПП «Зеленій мис» і закінчується селом Опачичі.

Маршрут проходить зеленою зоною – частково через ліси, частково по березі річки Припять, і частково через села з само поселенцями, тому буде можливість поспілкуватися з людьми, які повернулись в свої домівки і добровільно проживають в зоні відчуження, а також насолодитись пейзажами вже майже дикої природи.

Довжина маршруту близько 30-40 км.

На маршруті також діють суворі правила, з ними можна ознайомитись на сайті ЦОТІЗ.

Екскурсії на каяках

Абсолютно новий вид туризму в Чорнобильську зону. Це гармонійне поєднання активного відпочинку та пізнавальної екскурсії.

https://my-kiev.com/wp-content/uploads/2021/07/Screenshot_20210710-094126_Samsung-Internet.jpg

Чорнобиль тур.ua пропонує одноденні та дводенні тури. Це комбінований маршрут, з водною прогулянкою по р. Припять та наземною екскурсією до ЧАЕС. Дводенний тур також включає в себе прогулянку по м. Чорнобилю, м. Припяті та покинутих селах зони відчуження.

Вартість для українців та іноземців різна:

— одноденний для українців – 136 у.о.

— дводенний для українців – 225 у.о.

Студентський тариф

Ціни на відвідування Чорнобильської зони відчуження можуть бути доволі «кусючими», але не всюди. При Київському авіаційному університеті діє туроператор Nau tour, який, окрім інших, проводять також екскурсії в зону відчуження за прийнятними цінами, при тому що якість обслуговування ніяк не нижча, ніж в інших.

Близько 80% туристів – студенти, але при бажанні може поїхати кожен, ціна при цьому однакова для всіх.

Вартість подорожі складає 1500 грн. Деталі можна дізнатись на їх сторінці в інстаграм.

Куптій Дарина

Нагадуємо, що новини без цензури публікуємо в Телеграм telegram ico, підпишись зараз, щоб не пропустити важливе!

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: