Скрипаль диявола їде до Києва: хто такий Девід Гаррет  

12:34  |  04.02.2020
Девід Гаррет

Чи можна сказати, що скрипка є сьогодні популярним музичним інструментом? Більшість молодих людей навряд чи погодиться із цим твердженням, вважаючи філармонійну залу не найкращим місцем для тусовки. Несправедливо, чи не так? Адже скрипка — королева оркестру. Інструмент, тембр якого порівнюють із тембром людського голосу не заслуговує на забуття.

Довести молодому поколінню, що скрипка не гірша за електрогітару вже не один рік намагається скрипаль . І йому це з успіхом вдається. Його концерти збирають аншлаги по всьому світу. В руках німецького скрипаля-віртуоза скрипка стає рок-зіркою, переспівуючи хіти “Metallika” “Nirvana” “Qween” та багатьох інших гуртів і виконавців.

Цей високий блондин зачаровує слухачів, а особливо слухачок не лише високою виконавською майстерністю, а й своєю яскравою неформальною зовнішністю. Ім'я Девіда Гаррета давно відоме киянам, адже його людська і творча доля переплетена з Україною.

Читайте також: Открытия-2020: новые заведения, которые появятся в Киеве в этом году

Київське коріння Девіда Гаррета

Девід Гаррет

Девід Гаррет завжди зізнавався, що Київ займає особливе місце в його серці. Скрипаль з радістю відвідує місто з концертами, гуляє старими вулицями, бо тут народилась і тривалий час мешкала його бабуся по батьковій лінії. Музикант навіть пам'ятає, як вона в певних ситуаціях повторювала “ой Боже ж мой !”  Але, на жаль, це єдині спогади. З Києва бабуся Девіда потрапила до Німеччини.

Батько скрипаля, Георг Бонгарц також в дитячі роки вчився грати на скрипці, але свою долю пов'язав з юриспруденцією і антикварним бізнесом (його цікавили старовинні струнні інструменти).

Мати — Дав Гаррет в молоді роки була успішною американською балериною. Мистецька родина стала тим сприятливим середовищем, де талант маленької дитини було вчасно розпізнано і вдало спрямовано.

Власне, першу скрипку батько Девіда купив не для нього, а для його старшого брата Александра. Нова братова ”іграшка” дуже зацікавила хлопця, і він у чотирирічному віці розпочав свою виконавську кар'єру. Батьки не шкодували ані зусиль, ані грошей щоб дати сину найкращу академічну музичну освіту, і це невдовзі почало приносити свої плоди.

Девід демонстрував надзвичайні здібності, вчився у найкращих викладачів, брав участь у престижних конкурсах і скрізь був першим. Талант хлопця, даний природою, стрімко розвивався під пильним наглядом суворого батька, який не давав сину байдикувати. До речі, авторитарне виховання розповсюджувалось на всіх дітей — і на старшого брата, і на молодшу сестру. Але найбільше “батьківської уваги” перепадало саме Девіду, адже з нього мала вирости справжня зірка. Саме в ньому Георг Бонгарц наполегливо намагався втілити власну нереалізовану мрію — стати відомим скрипалем.

Отже, майбутній віртуоз мав дуже насичений щоденний графік. Батьки перевели сина на індивідуальний план навчання, аби він якомога раціональніше використовував час. Девід опановував дисципліни загальноосвітньої програми вдома з кращими репетиторами і був абсолютно позбавлений спілкування з однолітками. За таких умов ніякої мови про “футбол з друзями” не могло бути — лише постійні уроки, репетиції, концерти, конкурси.

Початок зіркової кар'єри

Девід Гаррет

Перший сольний концерт музикант відіграв у 8 років. З того часу не тільки родичі, а й вчителі вже не сумнівались у тому, що вундеркінд досягне слави і успіху не тільки в рідній Німеччині, а й далеко за її межами. Коли хлопцю виповнилось 11 років федеральний президент ФРН Ріхард фон Вайцзеккер, високо оцінивши майстерність Девіда, запросив його з концертом до своєї резиденції і передав у довгострокове користування дуже цінну річ — скрипку Антоніо Страдіварі «San Lorenzo». Можемо лише уявити, наскільки втішений був його батько такою почесною пропозицією. Концертні агенції і студії звукозапису почали пропонувати вундеркінду вигідні контракти.

Не менше раділа і мати хлопця, тим більше, що її дівоче прізвище стало сценічним псевдонімом сина. Так Девід почав заробляти власні гроші, хоча розпоряджатися заробленим на власний розсуд не міг — все надходило до сімейного бюджету. Про таку батьківську несправедливість він тепер згадує з посмішкою.

Життя юного таланта вирувало. Він грав з визначними диригентами сучасності, їздив в турне і постійно спілкувався з дорослими, які були для нього безумовними авторитетами. Девід швидко подорослішав і перетворився з диво-дитини на серйозного музиканта і відповідального чоловіка, адже робота пов'язувала його зі слухачами, продюсерами, іншими виконавцями. У нього з'явились амбіції, які не дозволяли збавляти темп, який часами був просто шаленим.

Слід зауважити, що гра на скрипці — це в першу чергу важка фізична праця. Девід перевантажував себе, і невдовзі це призвело до проблем зі здоров'ям — у нього почала боліти спина. Це вперше сталося під час запису 24-х каприсів Паганіні, які вважаються технічно найскладнішими творами для скрипки. Музикант терпів біль і нікому не розповідав про свої проблеми. Ейфорія від успіху і беззаперечна відповідальність перед іншими переважала фізичні страждання.

На жаль, хвороба хребта і досі періодично нагадує про себе. Саме через неї Девід Гаррет скасував велику кількість концертів у Європі, зокрема і в Києві наприкінці 2017 року.

Читайте також: Покори столицу: 20 вещей, которые нужно сделать в Киеве

Нью-Йорк, Нью-Йорк

Девід Гаррет

У 19 років доля звела музиканта з Україною, хоча й опосередковано. Юнак, бажаючи вирватись з-під жорсткої батьківської опіки, в буквальному сенсі втік до США. Він вступив до престижної Джульярдської школи мистецтв у Нью-Йорку і опинився в класі у вихідця з України, геніального скрипаля Іцхака Перельмана, батько якого народився в Тернополі. Девід нарешті відчув свободу, якої не мав від самого дитинства. В Америці він почав експериментувати із рок і поп-музикою і це, зрештою, визначило його подальший шлях.

Втеча сина за океан шокувала його батьків — вони не підтримували його вибір і позбавили матеріальної підтримки. Навчання в Джульярдській школі було небезкоштовним і Девіду, аби за нього платити, доводилося працювати, м'яко кажучи,  не за фахом. Хлопець підробляв прибиральником — чистив туалети. Добре, що про це не знали мама з татом. Це був новий, не зовсім приємний, але корисний життєвий досвід.

Проте, головним чинником, який змінював світогляд музиканта, звичайно ж було спілкування з однолітками — модними, сучасними і “просунутими”. Вони слухали музику, яка відкрила Девіду новий невідомий раніше світ. Рок-музика вражала його не менше, ніж Моцарт чи Вівальді.

Америка радикально змінили імідж юнака. Маючи високий зріст і непогану статуру, він спробував себе у якості моделі, і це швидко принесло йому і гроші, і певну популярність. Так, охайний чемний хлопчик перетворився на довговолосого рокера з обкладинки модного глянцю.

Брюнет від народження, Девід Гаррет став яскравим блондином — мрією молодих дівчат. Але його привабливість визначалась не стільки зовнішністю, скільки вмінням зачаровувати всіх, хто чув його гру на скрипці. Незалежно від того, що виконував Девід — твори Баха чи композиції Фредді Мерк'юрі, слухачі були в захваті.

“Скрипаль диявола”

Девід Гаррет

Шанувальники таланту Девіда Гаррета не бояться порівнювати його із славетним італійцем Нікколо Паганіні. Їхні долі подібні. У обидвох були суворі, навіть деспотичні батьки і саме завдяки цьому обидва скрипалі досягли неймовірних успіхів у виконавському мистецтві. Доречі, Гаррет народився рівно через 200 років після  народження Паганіні — у жовтні 1980 року. Доволі цікавий збіг обставин.

Постать Паганіні є абсолютним еталоном для будь-якого скрипаля, і Гаррет не є виключенням. Тому, коли йому запропонували зіграти роль великого маестро в кіно, він одразу погодився. Під час роботи над фільмом музикант проявив не лише акторські, а й композиторські здібності. Цей досвід був новий для Девіда, проте йому все вдалося. Фільм під назвою “” вийшов на екрани у 2013 році. Арія “Lo ti penso amore” в аранжуванні Гаррета стала візитівкою кінострічки.

Сьогодні Девід Гаррет є найпопулярнішим скрипалем світу. Він збирає повні зали і стадіони, виконуючи різну музику: рок, джаз, поп у власній обробці. Але без класичних  творів жоден виступ також не минає. Девід вважає своїм святим обов'язком знайомити людей, а особливо молодь із музикою, що відкрила перед ним світ прекрасного. Він завжди безмежно вдячний всім, хто приходить його слухати, а в Києві навіть намагається спілкуватися із глядачами українською.

Читайте також: Наша Опра Уинфри: шесть знаменитых телеведущих родом из Киева

Цього року концерт Девіда Гаррета відбудеться 1 жовтня у Київському Палаці спорту. У всіх меломанів є унікальний шанс почути і побачити мега-віртуоза і з захопленням вигукнути “браво”.

Катерина Шевчук

Нагадуємо, що новини без цензури публікуємо в Телеграм telegram ico, підпишись зараз, щоб не пропустити важливе!

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: