Шевченківський, Святошинський, Голосіївський: райони Києва, куди найчастіше «прилітає»

14:34  |  17.07.2025

Після аналізу даних з відкритих джерел вдалося виявити чіткі тенденції щодо часу та місць в межах Києва, по яких найбільше завдавали ударів. Найінтенсивніші обстріли фіксувалися у березні 2022-го та травні 2023 року, а під вогнем найчастіше опинялися Шевченківський, Святошинський, Голосіївський райони — ці частини міста і досі залишаються серед головних цілей агресора.

Коли найчастіше обстрілювали Київ

Коли найчастіше обстрілювали Київ
За даними дослідників, найбільш руйнівним для Києва місяцем з початку повномасштабного вторгнення став березень 2022 року. Тоді, через інтенсивні бої під містом, кілька районів столиці опинилися під безпосереднім вогнем противника. 14 з 29-ти зафіксованих обстрілів здійснювалося з артилерійсько-мінометних засобів, що свідчило про ближній масований вогонь, типовий для прифронтових територій.

Ще одним піковим періодом по атаках на Київ став травень 2023-го року. Тоді протягом місяця російські війська здійснили 18 атак (іноді по кілька за добу), застосовуючи широкий спектр озброєння —  крилаті та балістичні ракети (Кинджал, Іскандер, Калібр, Х-59/Х-69, Х-101 тощо). Також, саме в цей період розпочалося систематичне застосування ударних безпілотних літальних дронів-камікадзе типу «Shahed».

Починаючи з четвертого кварталу 2024-го року, характер атак на українську столицю змінився. Якщо раніше спостерігалися періодичні піки обстрілів із тривалими перервами, то тепер масовані повітряні удари відбуваються щомісяця з приблизно рівномірною частотою. Така інтенсивність нанесення бомбардувань свідчить про зміну тактики агресора та посилення вогневого тиску на місто.

Тактика комбінованих ударів

Обстріли Києва
З 2025-го року також особливо помітна оновлена, більш скоординована ворогом тактика комбінованих ударів, що включає хвилеподібні масовані атаки дронами-камікадзе, удари балістичними та крилатими ракетами. Така комбінація створює значне навантаження на систему протиповітряної оборони України та дає агресору змогу підвищити шанси її прориву, тим самим спричинити більше руйнувань.

Зокрема, у ніч на 17 червня 2025 року у Києві відбулася одна з наймасштабніших з початку року атак. Тоді столицю атакували одночасно з трьох різних напрямків різними видами озброєння. Незважаючи на те, що українська протиповітряна оборона збила більшість цілей, щонайменше 28 людей загинули, понад сотню дістали травми. У семи районах зафіксували пожежі і пошкодження будівель.

Кількість зафіксованих влучань у Києві по районах


Згідно з аналізом, найбільше від обстрілів у Києві, потерпали Шевченківський, Святошинський, Солом’янський і Голосіївський райони. Вони систематично зазнають ракетних ударів через розміщення на їх території стратегічно важливих об’єктів — заводів «Антонов», «Артем», підприємств «Меридіан», «Більшовик» тощо, та мають значне стратегічне значення для міської інфраструктури міста.

Російські ракетні удари регулярно спрямовуються не лише по промислових центрах, а й по об’єктах, на яких, за думкою росіян, можуть розташовуватися елементи українських ВПС чи засоби протиповітрної оборони. До прикладу, однією з таких цілей, вони вважають аеропорт «Жуляни», що вже зазнавав неодноразових повітряних ударів. Крім того, систематичні атаки спрямовуються на енергетичну інфраструктуру міста.

Ймовірність влучань по Києву (складено ChatGPT)

Ймовірність влучань по Києву (складено ChatGPT)
Військовий експерт Денис Попович на своїй Facebook-сторінці поділився складеним ChatGPT розрахунком ймовірності влучань в одну конкретну будівлю у кожному з районів Києва, з урахуванням даних про кількість будівель, ефективність ППО, ймовірні пріоритети ворога, а також змодельваним штучним інтелектом рейтингом небезпечних районів столиці, найбільш вразливих до ракет і дронів.

«Отже, припустимо по Києву запущений 741 засіб ураження. Середня ефективність роботи ППО складає 82% (інформація, яку у кінці червня надавав Головком ЗСУ). Середню кількість будівель у Києві Chat оцінив у 150 тис. (можливо, враховувалися ще й МАФи). Середню кількість будівель у Києві, які можуть вважатись пріоритетними для обстрілу Chat оцінив у 500 (енергооб’єкти, аеропорти, військові частини).

Якщо по Києву буде запущено 741 засіб ураження (рівномірно розподілені), то ймовірність влучання в якусь зі 150 тис. будівель складає приблизно 0.089%. Відповідно, 0.99911 (майже одиниця), що не влучить. Одиниця — це 100%. Але відсоток влучання у пріоритетні будівлі за тих же умов складає 23%. При цьому, ймовірність, що якась ракета чи дрон прорветься і буде націлена на конкретну ціль складає ≈0.7666.

Окреме зауваження, якщо ваша будівля є пріорітетною, а якийсь дрон чи ракета прорвали оборону і спрямовані саме на вашу будівлю, то ймовірність влучання — майже одиниця. Середня кількість будівель у кожному районі визначена, як 10 тисяч. Найбільш небезпечний район — Шевченківський. На другому місці — Святошинський, на третьому — Солом’янський. Деснянський район — найбільш безпечний».

Всі дані СЕРЕДНІ! Лише кількість засобів повітряного нападу є точною, але наступного разу може полетіти й більше. Розрахунок зроблений з розважальною та інформаційною метою. Не використовуйте його як основу для ухвалення будь-яких ваших рішень, пов’язаних з Вашою безпекою. У разі повітряних тривог, користуйтесь укриттями.

Нагадуємо, що новини без цензури публікуємо в Телеграм telegram ico, підпишись зараз, щоб не пропустити важливе!

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: