Розгром «Барселони», «Баварії», «Реала»: топ-7 легендарних перемог київського «Динамо»

16:40  |  03.01.2021

Dynamo Kiev's forward Andriy Shevchenko scores a goal past Bayern Munich's goalkeeper Oliver Kahn during the European Champions Cup semifinal at Olympic stadium in Kiev, Ukraine, on Wednesday April 7, 1999. (AP Photo/Efrem Lukatsky)

13 травня 1927 був заснований вже знаменитий футбольний клуб «Динамо-Київ», який вважається найбільш титулованим клубом СРСР і України. За «Динамо» грали найкращі українські футболісти, легенди, володарі золотих м’ячів. Команда з чималими злетами і падіннями, «хорошою погодою і дощем», поразками і перемогами. Пригадаємо найкращі матчі київського «Динамо».

Суперкубок УЄФА 1975 року

«Баварія» (Мюнхен, ФРН) — «Динамо» (Київ, СРСР) — 0:1 (9.09.1975. Мюнхен).
«Динамо» (Київ) — «Баварія» (Мюнхен) — 2:0 ( 6 жовтня 1975. Київ. Матч-відповідь).

Майже півстоліття тому київське «Динамо» в першому матчі за Суперкубок Європи 1975 року в гостях здолало грізну «Баварію», а вже вдома остаточно закріпило свій переможний результат.

Завойовані поспіль в 1974-76 роках базовим клубом західнонімецької збірної три кубка європейських чемпіонів красномовно свідчать якого рівня суперник вийшов на поле з київським клубом.

9 вересня 1975-го, на Олімпійському стадіоні в Мюнхені відбулася перша зустріч команд. Вирішив результат поєдинку єдиний м’яч, забитий Олегом Блохіним. Прийнявши м’яч на своїй половині поля на 67-й хвилині, динамівський форвард здійснив самостійний рейд до воріт «Баварії», обігравши на шляху чотирьох захисників і воротаря суперників.

З точним ударом у дальній кут Маєр впоратися не зміг. Перемога —  0:1! Поразку від «Динамо» у першому матчі деякі фахівці вважали непорозумінням. У матчі-відповіді, який пройшов у Києві 6 жовтня, «Динамо» знову всуху обіграло «Баварію». Заявок із Києва та інших міст СРСР на відвідування поєдинку надійшло в кілька разів більше, ніж міг вмістити київський Центральний стадіон. А ті, кому пощастило потрапити на переповнену арену, побачили ще один бенефіс 22-річного Олега Блохіна, який забив два голи у ворота Зеппа Маєра та забезпечив перемогу в Суперкубку Європи із загальним рахунком 3:0.

Тодішній «дубль» Олега Блохіна, чий диво-гол приніс перемогу і в Мюнхені, став запорукою командного і його особистого тріумфу, в значній мірі наперед визнання форварда кращим футболістом Європи.

Якщо мюнхенський тріумф завдяки епічному голу Блохіна ще хтось списував на недооцінку та новизну турніру, то матч-відповідь розставив все по поличках. Голи Олега Блохіна в різному стилі поставили на коліна найвеличнішу команду Німеччини. Нагородою Динамо став Суперкубок континенту, а його примі – Золотий м’яч.

Читайте:  Верховная Рада назначила нового министра охраны здоровья

Фінал Кубка володарів кубків, 2 травня 1986-го

Динамо (Київ) – Атлетико (Іспанія) 3:0.

У легендарному фіналі Кубка Кубків 1986 року, що проходив на стадіоні «Стад Жерлан» у Ліоні, «Динамо» розгромило мадридський «Атлетико» з рахунком 3:0 та виграло Єврокубок!

І до нині цей матч можна дивитися на одному диханні. Забивши вже на 6-й хвилині вирішальної гри, Олександр Заваров значно ускладнив завдання «Атлетіко». Іспанці намагалися повернути контроль над серединою поля, проте всі їхні спроби кияни нейтралізували колективним відбором, пресингом і невпинним пошуком шляхів до чужих воріт.

Долю зустрічі остаточно вирішили після перерви зразкові контратаки, на вістрі яких опинялися Олег Блохін і Вадим Євтушенко.  Всі три футболісти київського клубу завершили колективні дії точними голами. «Сьогодні ми поступилися видатній команді», — визнав після матчу наставник мадридців Луїс Арагонес.

Після Бєланов здобув Золотий м’яч, а Динамо-машина стала другою командою світу після Аргентини з Марадоною за опитуванням World Soccer.

Ліга Чемпіонів — 1994 рік

«Динамо» (Київ) — «Спартак» (Москва) 3:2.

Київське «Динамо» і московський «Спартак» в союзні часи влаштовували одні з найяскравіших матчів. Протистояння Києва і Москви на футбольних полях набувало неймовірних емоцій і часто перетворювалися на справжню «зарубу».

Матч між «Динамо» і «Спартаком» в Лізі чемпіонів 1994/95 став для команд першим офіційним після розпаду Радянського Союзу. Після розпаду СРСР «Динамо» і «Спартак» у своїх чемпіонатах конкуренції особливо не відчували, а українським і російським уболівальникам не вистачало один одного. А Ліга чемпіонів подарувала двом столицям неймовірне свято.

Цей поєдинок вважають класикою не тільки українського футболу, а й Ліги чемпіонів загалом. 14 вересня на полі «Республіканського» почало відбуватися таке, що не можна й описати: «Спартак» просто виносив «Динамо» на очах здивованих киян. Уже до 39 хвилини Писарєв і Тихонов забили у ворота Шовковського два голи. Між ними Михайленко не забив пенальті воротареві збірної України Тяпушкіну.

Але на початку другого тайму Віктор Леоненко точно пробив з лінії штрафного і повернув інтригу в матч. На 76 хвилині він же вирвався на побачення з голкіпером і пробив точно в кут воріт. А під завісу матчу Ковалець виконав чудовий пас уздовж воріт, і Сергій Ребров у падінні відправив м’яч у ворота. Та перемога стала для «Динамо» однією з найбільш пам’ятних в історії клубу.

Читайте:  Известные киевляне: художница Татьяна Яблонская

«Динамо» в той день розтрощило «Спартак» — бальзам на душу динамівських уболівальників всіх поколінь!

Ліга чемпіонів 1997/98. 5 листопада 1997 року. «Камп Ноу»

«Барселона» — «Динамо» — 0: 4.

Не можна не пригадати і розгром Барселони в 1997-му. Хоча під це визначення потрапляють відразу два матчі «Динамо» з каталонцями в тій ЛЧ — і домашній, і виїзний, адже обидва закінчилися для українців феноменальними перемогами 3: 0 і 4: 0! Все ж таки зосередимо увагу на «гостьовому» поєдинку, коли трибуни «Камп Ноу» в кінці гри стоячи аплодували київському «Динамо».

Поразка в Києві з рахунком 0: 3 не на жарт розлютило каталонців. Після розгрому в Києві (0: 3) підопічні Луї ван Галя марили про реванш, що підтверджувалося їхніми висловлюваннями в пресі напередодні матчу. У численних інтерв’ю гравці «Барси» стверджували, що це був лише нещасний випадок, обіцяючи помститися українському клубу на своєму полі. Сам голландський наставник аж занадто самовпевнено говорив про очікувану перемогу, а співробітники Барселони доклали чималих зусиль для того, щоб вивести гостей з себе. До прикладу, автобус в аеропорт київській команді подали з півторагодинним запізненням.

Вечір 5 листопада 1997 року став «темною сторінкою» в історії «Барселони». Вже в першому таймі три голи Андрія Шевченка відправили господарів в нокаут, а після перерви іспанці залишилися в меншості і тоді Сергій Ребров в четвертий раз покарав суперника за грубу помилку в захисті.

Поєдинок київського «Динамо» проти «Барселони» ввійшов у список 25 найкращих матчів в історії Ліги чемпіонів.

Чвертьфінал Ліги чемпіонів, 17 березня 1999-го

Динамо (Київ) – Реал (Іспанія) 2:0.

17 березня 1999 київське «Динамо» здобуло одну з найяскравіших перемог в своїй історії.

У матчі-відповіді 1/4 фіналу Ліги чемпіонів був переможений мадридський «Реал». Хоча тодішній чинний володар трофею переживав не найкращі часи, зірковість та безсумнівна амбітність «королівського клубу» не залишали сумніву щодо фаворита протистояння.

Читайте:  Не разговаривал на русском: сказочник и любимец ребятишек "Дед Панас"

Навіть після першого матчу, в якому мадридці вдома на гол Шевченка відповіли єдиним точним ударом Міятовича. Утім, два голи Андрія у матчі-відповіді поставили «Реал» на коліна. Провальний в цілому період Джона Тошака завершився достроковим складенням повноважень переможця Ліги чемпіонів.