Петицію про легалізацію одностатевих шлюбів в Україні розгляне Зеленський

16:25  |  09.07.2022
ЛГБТ спільнота

03 червня 2022 на сайті Президента з’явилася петиція з вимогою легалізувати одностатеві шлюби в Україні.

Джерело: Електронні петиції

Станом на 9 липня петиція набрала понад 25 тисяч підписів, а це означає, що за законом президент України має її розглянути протягом визначеного періоду.

«У цей час кожен день може бути останнім. Хай люди однієї статі отримають можливість створити сім’ю й мати офіційний документ, що підтвердить це. Їм необхідні такі ж права, що й у традиційних пар», — мовиться у тексті петиції.

Зазначимо, що зараз чимало представників ЛГБТ-спільноти захищають Україну від російських окупантів. Водночас, вони і їхні партнери позбавлені будь-яких прав, у випадку смерті партнера людина не зможе навіть забрати її тіло та поховати, адже офіційно вона не має статусу чоловіка чи дружини. Більше аргументів за легалізацію одностатевих шлюбів наводить організація ГО Інсайт.

  1. ЛГБТ-партнери не можуть взяти лікарняний по догляду за дитиною на роботі. ЛГБТКІ+ батько чи мати, що не є біологічними родичами дитини не можуть пред’явити жодної довідки роботодавцю, щоб отримати такий лікарняний.
  2. ЛГБТ-партнери не можуть придбати сімейні квитки в зоопарки, музеї та спортивно-розважальні комплекси (які зазвичай зі знижками). Тому що за замовчуванням сім’я, яка може отримати такий квиток, це мама, тато та їх діти. ЛГБТКІ+ сім’ям відмовляють у продажі таких квитків.
  3. ЛГБТ-партнери не можуть орендувати квартиру як сім’я (а багато власників бажають здавати свої приміщення саме сім’ям)
  4. ЛГБТ-партнери не можуть зробити валютний грошовий переказ чоловіку/дружині з карти на карту без конвертації у гривню. Такі привілеї мають лише ті, хто може надати довідку, яка підтверджує ступінь родинної спорідненості. ЛГБТКІ+ нічим не можуть довести, що вони сім’я зі своїми партнерами та дітьми.

«Ми не можемо отримати будь-які виплати від держави, як сім’я; не можемо оформити спільну опіку над дітьми; не можемо приймати медичні рішення. В разі смерті партнера чи партнерки ми навіть не зможемо забрати тіло коханої людини або поховати. Нас не визнають навіть програми гуманітарної допомоги, як сім’ю. Для нас не передбачено місця у переліку «родичів». Ми ніхто одне для одного і цю кричущу несправедливість необхідно змінити вже зараз!», — йдеться у повідомленні спільноти.

Нагадуємо, що новини без цензури публікуємо в Телеграм telegram ico, підпишись зараз, щоб не пропустити важливе!

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Оставьте комментарий

*

  1. […] ми писали, що петицію про легалізацію одностатевих шлюбів в Україні розгляне […]

  2. […] із закликом легалізувати одностатеві шлюби в Україні зібрала понад 25 тисяч підписів. Сьогодні на сайті з’явилася відповідь Володимира […]

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: