У суботу, 3 липня, на столичній Русанвці відбувся фестиваль «Лапафест», присвячений Всесвітньому дню собак. Щоб з’ясувати, що саме стало головною метою проведення фестивалю, наша журналістка особисто відвідала подію та поспілкувалася з місцевими жителями.
Фестиваль розпочався о 10 годині й ті відвідувачі, які прийшли на початок побачили танці з коргі, а також спортивні змагання з домашніми улюбленцями. Вони називаються аджиліті.
Об 11 годині почався марш собак, під час якого хвостаті улюбленці пройшли колоною разом з хазяями, щоб нагадти про своє існування.
У марші взяли участь 72 собаки, які вражали своєю різноманітністю. У колоні можна було побачити коргі, хаскі, дворових собак, а також мопсів, такс і ретріверів. Усі вони були налаштовані дружньо й з цікавістю розглядали людей, які спостерігали за цим дійством.
Звісно ж, не обійшлося без казусів, як, наприклад, заплутані повідки. Але власники собак реагували на це позитивно й зі сміхом розплутували своїх улюбленців.
Окрім того, щоб насолодитися розважальною програмою, відвідувачі фестивалю також могли перевірити свої знання та вразити своїми здібностями. Під час фестивалю проводився конкурс дитячого малюнку. А також проводилися різномантні вікторини, під час яких видавали призи.
Так, під час однєї з вікторин, учасники фестивалю мали змогу перевірити свої літературні знання. Питання були різними, починаючи від того, як звали головного героя певного роману й закінчуючи тим, який казковий персонаж носив на лапі годинник. Питання не були надскладними, тож шанс отримати приз був у кожного.
Крім того, на фестивалі значне місце мала освітня програма. Відвідувачам розповіли про те, чому важливо кожен рік вакцинувати свого улюбленця та які існують ризики, якщо цього не робити. Також була проведена лекція про харчування, виступив кінолог й було проведено відкритий урок послуху. Отже, кожен мав шанс дізнатися щось нове.
Окрім того, що можна було взяти участь у конкурсах, кожен з учасників міг розважитися зі своїм улюбленцем та відпочити. Для цього організатори облаштували спеціальні зони, де собака могла б побігати та попити водички.
Також на фестивалі був облаштований ярмарок на якому можна було купити різноманітні речі для улюбленців. Це був корм, смаколики, а також одяг. Не дивлячись на те, що подія не була широкомасштабною, вибір товару був дуже великий.
Крім того, на фестивалі була спеціальна фотозона, тож за бажанням кожен власник собаки міг підійти й сфотографуватися зі своїм улюбленцем.
Окрім того, що на фестивалі можна було розважитись, кожен власник собаки мав змогу безкоштовно чіпувати та зареєструвати свою собаку у базі домашніх тварин Києва. Для цього треба було лише заповнити спеціальну анкету. А якщо планова вакцинація до цього не була проведена, то ветеринар, який також був присутній на фестивалі, робив потрібне щеплення на місці.
Не дивлячись на те, що бажаючих зареєструвати свою собаку в базі було багато, черга просувалася доволі швидко. Тож вже після того, як анкета була заповнена, кожен власник собаки отримував спеціальний жетон, який допоможе відшукати улюбленця, якщо той загубиться.
Ми також дізналися, чому люди прийшли на фестиваль. Деякі прийшли просто заради цікавості. Але багато хто повідомив про нестачу місць для вигулу собак.
— Насправді, в цьому районі ще є спеціальні місця для вигулу, а що стосується інших районів міста Києва, то там взагалі дуже сумна ситуація, — повідомила учасниця фестивалю. — Тому доводиться шукати якісь ліси або спеціальні місця для цього.
Тож таким чином власники собак намагалися нагадати, що їхнім улюблненцям потрібні місця, де вони можуть вільно гуляти.
Як повідомила Євгенія — організаторка «Лапафесту», головною метою проведення фестивалю був конструктивний діалог між власниками собак та місцевими активістами. Справа в тому, що на Русанівці вже третій рік не дають облаштувати майданчик для вигулу собак.
— Ми тільки намітили де мають будувати майданчик, а вночі цю розмітку знесли, — розповіла Євгенія. — Наш місцевий депутат за, а «Київзеленбуд» вже виділив кошти на майданчик. Проти тільки місцеві активісти.
За законом всі собаки мають бути в намордниках і на повідках, а вільно вигулювати їх можна тільки на спеціально облаштованих ділянках. Саме цієї ділянки не вистачає на Русанівці.
— На Березняках два майданчики, а на Дарниці три. Всі розуміють, що собака має бігати, але не повинна нікого лякати. І тому у нас є дві мети: по-перше, спробувати зробити перший собачій фестиваль на Русанівці й дати якусь освітню програму, а по-друге, в перспективі, зібрати підписи щодо майданчику та поговорити з активістами, які проти. Бо собаки Русанівки, як і решта собак України, мають за законом свої права.
Репортаж та фото: Тетяна Шарапова