У Києві стрімко набирає популярності новий молодіжний тренд — квадробінг, прихильників якого, так званих, квадроберів, дедалі частіше можна зустріти у столичних парках і скверах. Вони привертають увагу своєю незвичною поведінкою та яскравим зовнішнім виглядом, викликають в перехожих двоякі реакції.
Деякі зустрічні бачачи квадроберів зацікавлено посміхаються їм, інші ж, навпаки виявляють здивування та навіть хвилювання, мовляв, нова субкультура може мати вкрай негативні наслідки. Звідки з’явився цей тренд, що про нього думають психологи та як на нього реагують українці в соцмережах — далі в матеріалі.
Японець Кенічі Іто з дитинства ставав об’єктом для насмішок однолітків. Хлопця часто булили через його нетипову зовнішність та навіть порівнювали її з виглядом мавпи. Здавалося б, подібні неприємні прізвиська мали б сприйматися ним як образи, проте Іто спромігся перетворити кривду на своєрідну для себе перевагу та мотивацію.
Чоловік почав активно вивчати поведінку приматів, намагався наслідувати їх рухи, постійно тренерувався вдосконалюючи свою техніку. З часом зусилля принесли бажані результати — японцю вдалося розробити свою унікальну методику пересування на чотирьох кінцівках і навіть потрапити за це до Книги рекордів Гіннеса.
У 2008 році Іто пробіг 100 метрів на чотирьох кінцівках всього за 18,58 секунди, що стало новим світовим досягненням. У 2013 році чоловік перевершив свій результати, пробігши такий самий відрізок шляху ще швидше — за 16,87 секунди, а у 2015 році підкорити дистанцію спринтеру вдалося за 15,71 секунди.
Досягнення Іто викликали чималий інтерес до подібного виду діяльності. Його техніка зацікавила світових фітнес-тренерів, які побачили потенціал у вигаданих ним рухах для тренувань. На основі методики було створено новий вид фітнесу, що отримав назву «квадробіка» (від латинського «quattuor» – чотири, та англійського «aerobics»).
Читайте також: Українські спортсмени на Іграх-2024 в Парижі: герої минулорічних Олімпіад та інші заявлені таланти нашої збірної
Квадробінг — це вид спорту, а також популярний тренд, коли люди (квадробери) займаються фізичною активністю наслідуючи при цьому дії та поведінку тварин. Для цього вони використовують маски, вушка, хвостики — як частину свого спорядження і прагнуть якомога точніше відтворити рухи звірів.
Квадробери пересуваються на чотирьох кінцівках, виконуючи трюки на кшталт стрибків через перешкоди або швидко бігають. Існують різні стилі пересування квадроберів, зокрема «мавпячий», що базується на швидких стрибках, «ведмединий» — повільніший і силовий та «котячий», що відрізняється плавністю й акробатичністю.
Варто зазначити, що окрім квадроберів, існують ще подібні до них теріанти та фуррі. Дані субкультури мають схожі риси, проте й доволі суттєві відмінності. На відміну від квадроберів — людей, які перш за все захоплюються спортом, а потім вже імітують повадки тварин, теріанти (або теріантропи) відчувають себе звірями на духовному рівні.
В свою чергу, фуррі наслідують людиноподібних тварин, часто зображених у мультфільмах або коміксах. Представники цієї субкультури приділяють значну увагу своєму зовнішньому вигляду — носять спеціальні костюми (фурс’юти), що можуть включати маски, хвости та інші елементи, які підкреслюють їх персонажів.
Більше того, фуррі часто театралізовано відтворюють поведінку тварин, що підкреслює їхнє захоплення ролями антропоморфних звірів із людськими характеристиками. Це захоплення не обов’язково включає фізичну активність, а більше зосереджено на творчому самовираженні і взаємодії в межах спільноти.
В Україні поширення нового тренду, відомого як квадробінг, почало викликати неоднозначну реакцію в суспільстві. Батьки підлітків висловлюють занепокоєння в соцмережах під обговореннями, де описуються випадки агресивної поведінки дітей, які наслідують дії тварин.
Особливо дорослих лякає, що деякі діти аж занадто захоплюються трендом, що починають споживати собі в їжу корм для тварин. Психологи пояснюють, занурення в таку субкультуру, як квадробінг, може призвести до психічних проблем лише за наявності певних факторів — наприклад, сильного стресу, тривожності чи схильності до депресії.
Однак для більшості підлітків квадробінг є лише одним із способів самовираження, і якщо їх життя в цілому збалансоване та щасливе, це захоплення не завдасть їм ніякої шкоди. Серед основних причин, чому молодь захоплюється квадробінгом, називають пошук нових відчуттів, вираження своєї індивідуальності та тимчасовий відрив від реальності.
Окрім цього, заняття квадробікою у групах можуть стати чудовою нагодою для соціалізації. Взаємодія з іншими учасниками тренувань створює можливості для нових знайомств, підтримки та мотивації. Більше того, фізичні вправи стимулюють вироблення ендорфінів — гормонів щастя, що допомагає знизити рівень стресу і поліпшити настрій.
Читайте також: Где киевляне могут получить психологическую помощь