Шестеро чоловіків та жінок влаштували у Києві «бізнес» з продажу квартир, які ні за ким не зареєстровані або ж місцеперебування власників цих помешкань невідоме. Аферистів правоохоронці затримали під час продажу чергової оселі, їм може загрожувати до 12 років позбавлення волі.
Джерело: Відділ комунікації поліції Києва
Слідчі слідчого управління поліції Києва за оперативного супроводження із працівниками Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України та під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури викрили та задокументували злочинну діяльність організованої групи шахраїв, яка продавала чужі квартири за підробленими документами.
Встановлено, що організаторкою злочинної схеми виявилася 38-річна мешканка Київської області, яка долучила до шахрайства своїх знайомих: двох чоловіків та трьох жінок, які раніше притягувалися до кримінальної відповідальності за вчинення шахрайства.
У ході досудового розслідування з’ясувалось, що зловмисники підшукували у столиці квартири, які ні за ким не зареєстровані або ж місцеперебування власників цих квартир тривалий час не відоме.
За попередньо визначеними ролями один з фігурантів робив оголошення в Інтернеті про продаж квартир, інший видавав себе за фіктивного власника квартири, решта були псевдонотаріус та «рієлтор».
Аби угода купівлі-продажу квартири не викликала сумнівів, фігуранти орендували приміщення, яке замаскували під кабінет нотаріуса, де і проходили так звані угоди з покупцями.
Усіх учасників злочинної групи поліцейські затримали у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України під час укладання ними договору купівлі-продажу двох квартир по 30 тисяч доларів США.
У ході обшуків за місцями мешкання фігурантів та їх орендованого приміщення було вилучено бланки документів, підроблені паспорти, печатки та гроші.
Шістьом спільникам повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України – шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою. Додатково двом фігурантам інкримінують замах на незаконне переправлення осіб через державний кордон України.
Максимальне покарання передбачає собою до 12 років позбавлення волі.
На час досудового розслідування суд обрав підозрюваним запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.