Кияни віддали понад 100 тисяч голосів за перейменування семи міських об’єктів, назви яких пов’язані з рф та її сателітами.
Джерело: Заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко
За словами Володимира Бондаренка, наразі процес дерусифікації та декомунізації триває в Києві, і місто продовжує позбавлятись від залишків російської колоніальної культури.
«У столиці вже перейменовано понад 200 вулиць, провулків, проспектів, бульварів та площ. І врешті-решт ми перейшли до перейменування станцій столичного метрополітену. Ці всі перейменування покликані не просто позбавити від російської колоніальної культури, а фактично наразі, коли з’явиться площа Українських Героїв замість площі Льва Товстого, і відповідної станції метро, а також замість вулиці Льва Товстого з’явиться вулиця Скоропадського, ми будемо мати дві вісі на центральній мапі Києва. Перша вісь почнеться від Європейської площі, пройде через Майдан Незалежності, Бессарабську площу і завершиться площею Українських Героїв. А друга – від вулиці Володимирської, пройде через бульвар Тараса Шевченка, вулицю Скоропадського, Симона Петлюри та завершиться центральним залізничним вокзалом. У результаті ми з вами будемо йти вулицями, назви яких мають імена тих людей, які точно боролись за Україну і відстоювали права та свободи нашого народу», – наголосив Володимир Бондаренко.
Заступник міського голови – секретар Київської міської ради додав, що наразі кияни шляхом електронного голосування також підтримали перейменування станції метро «Дружби народів» на честь історичної назви місцевості – «Звіринецька» та надання проєктній станції метрополітену «Проспект Правди» назву «Варшавська», а також зокрема підтримали перейменування бульвару Перова на Воскресенський, а проспекту Визволителів – на проспект Георгія Нарбута.