В Києві знімалося чимало іноземних фільмів. Що ж приваблює західних режисерів у Києві? Затишна атмосфера, контрастна архітектура та особливий український шарм. До того ж, бюджети на зйомки в Україні доступніші як для зірок кіновиробництва, так і для новачків. Проте, знімати в українській столиці досить складно.
Наприклад, продюсер з Грузії Іраклі Макацарія, який знімає в Україні індійський фільм «Переможець», стверджує, що левову частку бюджету, виділеного на зйомки, довелося витратити на те, щоб привезти сюди знімальну групу і отримати всілякі дозволи. Тільки візи обійшлися кожному з них в 400-500 доларів.
Читайте у сьогоднішньому матеріалі топ-10 фільмів, зйомки яких відбувались у Києві.
Отож, наш топ відкриває фільм «Перемир’я». Це італійська драма, яка вийшла у 1997 році. Зрежисував фільм Франческо Розі за автобіографічною книгою Прімо Леві. У фільмі розповідається про повернення єврея з концтабору.
Стрічка зібрала неймовірну кількість нагород, а найвизначнішою стала «Золота пальмова зірка» в Каннах. Фільм знімали у Києві, а також у Львові та Вінниці.
Читайте також: Любимый Киев: топ-10 лучших фильмов о столице
Наступний фільм – «Схід-Захід», французько-російська історична мелодрама 1999 року. Режисер Режис Варньє створив кіно за мотивами книги Ніни Кривошеіної «Чотири третини нашого життя».
У головних ролях знялися: Сандрін Боннер, Сергій Бодров молодший, Катрін Деньов, Тетяна Догілєва, Олег Меньшиков. Сцени фільму знімалися у Києві, а саме у басейні.
«Евіленко» — італійський триллер та фільм жахів 2004 року. Режисером та автором сценарію стрічки став Девід Греко. Сюжет фільму розповідає про життя відомого радянського маніяка Андрія Чикотило. У ролях: Малкольм Макдауелл, Мартон Чокаш, Рональд Пікап, Френсіс Барбер та ін.
У стрічці ми можемо побачити наші рідні місця, а саме Музей Вітчизняної Війни, київську школу №10, також зйомки проходили у столовій Київського військового ліцею імені Івана Богуна. У масовці брали участь кияни та студенти ліцею.
На черзі нідерландсько-російська комедія «Душка», яка вийшла у 2007 році. Фільм про двох чоловіків, Боба(сценариста) і самого Душку та їх пригоди в Росії.
У фільмі знялися Сергій Маковецький, Сільвія Хукс, Дружині Бервутс. Режисер – Йоса Стелінг. У 2008 році фільм був номінований як найкращий закордонний фільм від Королеви Нідерландів. У фільмі глядачі можуть побачити Київську консерваторію, палац «Україна» та територію ВДНГ.
У 2008 році картина була номінована як найкращий закордонний фільм від Королеви Нідерландів.
Наступний у нашому топі французький фільм 2009 року «Прощальна справа» від режисерки Крістіан Карон.
Ролі головних персонажів лягли на плечі Дайани Крюгер, Віллема Дефо, Еміра Кустуріца та інших. За сюжетом полковник КДБ розчаровується в Радянському режимі і починає передавати Заходу секретну інформацію.
Фільм знімали у Києві та Харкові. У сценах засвітився бульвар Праці, також Дарниця. До того ж, можна побачити зняті на Хрещатику кадри.
«Четверта влада» — німецький фільм Денніса Ґанзеля, який вийшов у 2012 році. За жанром це політичний трилер.
У головних ролях — Раді Шербеджія, Кася Смутняк, Макс Римельт, Моріц Бляйбтрой. У стрічці розповідається про німецького журналіста, який переїжджає працювати до Москви, аби розкрити таємницю смерті батька.
Зйомки проходили у Києві та Німеччині. Київ у фільмі виступає у ролі Москви. У сценах можна побачити аеропорт Бориспіль, Хрещатик, Софіївську та Європейську площі. А також, готель «Дніпро» у фільмі подається у вигляді «Видавничого дому».
А як щодо наукової фантастики? У 2015 році вийшов американський фільм «Земля майбутнього» від режисера Бреда Берда.
У головних ролях: Джордж Клуні, Брітт Робертсон, Х’ю Лорі, Рэффи Кессіді. За сюжетом головна героїня Кейсі отримує пропуск у місто, яке знаходиться у паралельному просторі. У Києві знімались сцени військових дій, саме на Майдані Незалежності.
Напевно кожен хоч раз чув про фільм «Трасформери». Так от, саме третя частина американської фантастики та бойовика знімалися в Україні! Цей фільм зрежисував Майкл Бей.
У головних ролях: Шайа Лабаф, Роузі Хантінгтон-Вайтлі, Джош Дюамель, Тайріз Гібсон, Джон Туртурро, Патрік Демпсі, Джон Малкович, Френсіс Макдорманд. Картина зібрала 347 мільйонів доларів.
За сюжетом у Прип’яті знайшли інопланетну знахідку. Зйомки ж проходили на Чорбильській АЕС, у сценах можна побачити АЕС та знамените оглядове колесо.
Читайте також: “Киевский Бруклин”: семь секретов столичной Оболони
Якщо ми вже заговорили про Чорнобиль, то не можна не згадати міні-серіал від HBO «Чорнобиль» 2019 року, який отримав велику популярність по всьому світу. Він містить всього 5 серій, які занурюють нас у 1986 рік і всі причини та наслідки жахливої аварії на АЕС. Режисер стрічки – Юган Ренк, а головні ролі зіграли — Джаред Гарріс, Стеллан Скашгорд, Елімі Вотсон та інші.
В Україні зйомки відбувалися на території двох столичних університетів, національної бібліотеки та на узбережжі Київського моря.
У першій серії «Чорнобиля» серед київських локацій можна побачити Інститут гідробіології на проспекті Героїв Сталінграда, на Оболоні. Фасад цього будинку схожий на будівлю прип’ятської міської лікарні МСЧ-126, куди після аварії на ЧАЕС привозили перших постраждалих.
На період зйомок установи та магазини на вулицях буквально «перейменовували». Так, інформагентство «Укрінформ» стало «Музичною школою №132», а замість сучасних сіті-лайтів на вулицях з’явилися агіт-плакати тих часів і стенди з газетою «Правда».
Український актор Володимир Пантелюк, який зіграв у міні-серіалі епізодичну роль російського офіцера під час евакуації з Прип’яті, зазначив, що зйомки також проходили на Подолі, недалеко від кінотеатру «Жовтень».
Окремо хочеться згадати про радянський німий документальний фільм «Людина з кіноапаратом» 1929 року, який теж зняли в Україні, а саме у Києві, Одесі та Харкові. Режисер — Дзиґа Вертов.
Це один із найголовніших маніфестів світового кіноавангарду. Згідно з естетичними настановами Вертова, фільм знімався без сценарія. У Мангеймі (Німеччина) в 1964 році фільм увійшов до Списку 12 найкращих документальних фільмів світу. За рейтингом Британського кіноінституту «Людина з кіноапаратом» визнана найвизначнішим документальним фільмом всіх часів.
Оля Тетеріна
[…] Читайте також: Топ-10 іноземних фільмів, знятих у Києві […]
[…] Читайте також: Топ-10 іноземних фільмів, знятих у Києві […]
[…] Читайте также: Топ-10 іноземних фільмів, знятих у Києві […]